Loksal tegutseb uus tehnoloogiafirma (0)
Aasta tagasi loodud Kaskod-Mtronix OÜ loodab Loksal tootmis- ja komplekteerimisliinid tööle saada aasta lõpuks.

Kaskond-Mtronix OÜ loodi eelmise aasta septembris ja on kiiresti arenev kõrgtehnoloogiline ettevõte, mis spetsialiseerub elektroonika ja mehhatroonika toodete projekteerimisele ja tootmisele. Ettevõttes töötavad kõrge kvalifikatsiooniga tehnikainsenerid, kes kasutavad kõige uuemaid tehnoloogiaid ning selle visiitkaardiks on masinad ja generaatorid, mis on väga tõhusa tööprotsendiga. Tootmis- ja komplekteerimistöödega loodetakse alustada novembris-detsembris, kui ehitustööd lõppevad.

Ettevõte koolimajas

Ettevõte on võtnud otsuse rajada teaduslik-tehniline ja tootmiskompleks just Loksale, seda eelkõige kahel põhjusel: kinnistu ja asukoht. 2010. aastal ühines Loksa Vene gümnaasium Loksa I keskkooliga ja jättis tühjaks Vene gümnaasiumi hooned kogupindalaga 6500 m². See oli ettevõttele üheks argumendiks – sobiva hinnaga kinnistu.

Loksa linnavalitsus oli mitu aastat tegelenud hoonele otstarbe leidmisega, arutluses on olnud nii majutusettevõtte kui ka tootmise ja hooldekodu rajamise mõtted. Otsingute ja läbirääkimiste tulemusena sõlmiti aastal 2013 lepingud Tenemar ja Kornelius OÜga, kes kinnistu omakorda Kaskod-Mtronixile müüsid.

Soodne logistika

Teiste argumentidena on Tallinna lähedus, mis hõlbustab logistikat ja võimaldab töötada vastavate asjatundjatega ja teadlastega Tallinna tehnikaülikoolist.

“Lisaks lubab Loksa asukoht küllaltki kiiresti pakkuda tooteid meie partneritele Lääne-Euroopas ja Ameerika Ühendriikides,“ ütles Kaskod-Mtronixi mehaanikateaduste doktor ja ettevõte tegevdirektor Andrei Krianev. Krianev lisas, et täna on elektroonika-mehhatroonika turg hea ja tulevikus plaanitakse laiendada nii ettevõtte suundumusi kui ka klientuuri.

Loksa linnapea Värner Lootsmann tervitab igati ettevõtja tulekut ja loodab, et tulevikus tuleb neid veel. “Loomulikult on iga asjaliku ettevõtte tulemine linna suure väärtusega mitte ainult Loksa linnale, vaid kogu piirkonnale. Oleme tegelenud ja tegeleme jätkuvalt erinevate variantide otsimisega ettevõtluse elavdamiseks Loksa regioonis. Oleme positiivselt meelestatud ka selles osas, mis puudutab arenguid Loksa laevatehases,” ütles Lootsmann.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.