Lavastused elust siin- ja sealpool ookeani (0)

SISUTURUNDUS

Veel enne suve tulekut ja suvelavastusi saab maikuus näha Harjumaal kaht Rakvere Teatri lavastust.

Kolmapäeval, 2. mail kell 19 jõuavad Kose kultuurikeskuses publiku ette Metsiku Lääne naised. Lavastus „Küllus” vaatab, mis saab aastakümnete jooksul nooruseunistustest. Kaks noort naist, Bess ja Macon, kohtuvad juhuslikult Metsikus Läänes ühe väikelinna postimaja ees. Selgub, et mõlemad on pakkinud asjad ja sõitnud kohale samal põhjusel – et ajalehekuulutuse kaudu leitud meestega abielluda. Neil on unistused paigast, kus alustada oma elu ja saada õnnelikuks. Saatus naisi ei hellita ning nende eluteele satub aina enam muresid ja takistusi.
“Küllus”, mille tegevus leiab aset 25 aasta jooksul, räägib sõprusest, armastusest, reetmisest ja andestusest. Romantilises draamas mängivad Anneli Rahkema, Ülle Lichtfeldt, Margus Grosnõi, Tarvo Sõmer ja Eduard Salmistu, muusikat teeb otse laval Elmar Sats.

Kolmapäeval, 16. mail, jõuab Kehra rahvamajas publiku ette Rakvere Teatri ja Kanada eestlaste sünnipäevakink Eestile – Üllar Saaremäe lavastus „La h us”. See on Liisi Rohumäe kirjutatud tänapäevane lugu Kanadast ja Eestist, poolõest ja poolvennast, kelle vaka all hoitud perekonnasaladused ja peidetud konfliktid hakkavad nende kohtudes pinnale tulema. Kuid see, mis välja tuleb, pole ainult nende kahe, vaid kogu Kanada eestlaste lugu, sest nende ümber on virnade viisi lugusid, mis tahavad arhiivist välja pääseda ja räägitud saada.

Teatrikriitik Kärt Devaney on leidnud: „Selle lavastusega on Saaremäe tabanud midagi väga olulist meie rahva loos. Midagi, mis isiklikult puudutab pea kõiki eestlasi. Puudutab iga pere lugu omal kombel ja toob meelde selle ühise loo, mida rahvana endas kanname. Põgenike rahva loo. Ühe vaese ja mahasurutud, ometi nii rikka ja tugeva väikerahva loo. Kodu kaotamise ja taasloomise loo, milles meil kõigil on osa.” Osades Grete Jürgenson, Tiina Mälberg, Toomas Suuman ja Imre Õunapuu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.