Laupäeval toimub Aegviidus järjekordne Presidendimatk (0)
Sel laupäeval, 2. märtsil, toimub Aegviidu ning Jäneda vahel 16. presidendimatk.

Vastab Kadri Toomingas, SK Presidendirada projektijuht

Milline on päevaplaan?

Matkapäeva korraldab Spordiklubi Presidendirada. Kell 10.25 väljub elektrirong Tallinnast Aegviitu. Peaaegu tund hiljem ehk 11.20 on matka avamine Aegviidus ning saab teha ühispilti koos vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga. Kell 12.30 alustab Jäneda Musta Täku tallis mängimist ansambel Kati ja Kalev. Kell 14 toimub loosimine toetaja loosipileti ostnute vahel. 40 minutit hiljem väljuvad Jänedalt bussid Aegviitu, kust rong Tallinna poole hakkab liikuma kell. 15.21. Matkal osalemine on tasuta.

Kui pikad on rajad?

Distantse on kaks. Pikem ehk kümne kilomeetri pikkune rada on ainult suusatajatele. Mööda kergliiklusteed on aga Jänedale seitse kilomeetrit. Vahepeatus on Nelijärvel, kus sealne puhkekeskus pakub matkalistele sooja teed.
Ootame kohale kuni 2000 matkajat. Eelmisel aastal andis president Arnold Rüütel matka patroonluse üle vabariigi presidendile Kersti Kaljulaidile ning tema tänavu matkal ei osale.

Mida lisaks suusatamisele ja matkamisele teha saab?

Jänedale jõudes ei pea kohe hakkama kodu poole liikuma, kuna õige pidu alles siis lähebki lahti. Kõigepealt pakutakse Jäneda Täku tallis maitsvat suppi ja teed nälja peletuseks, tantsuhuvilised saavad jalga keerutada ansambli Kati ja Kalev saatel, kes võtavad Musta Täku tallis laulu üles juba kell 12.30. Kindlasti tasub sammud seada ka Jäneda lossi, kus neljas heategevuslik Papa Krimmi koogikohvik avab ukse kell 12.30. Huvilised saavad seal müüa Papa Krimmi kohvikus endavalmistatud kooke või muid hõrgutisi, mis mõeldud presidendimatka osavõtjatele ja teistele maiasmokkadele.
Matkalised saavad Jänedale tulla kõikjalt, selleks puhuks liiguvad tasuta bussid Tapalt, Tamsalust, Lehtsest ning Käravetelt Aegviitu ja peale matka tagasi.

Vaata lisa: www.presidendirada.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.