Lastega seotud hüvitiste ja toetuste süsteem muutub soodsamaks (0)
Article title
Lastevanemate asjaajamine läheb veidi lihtsamaks. Foto: Pixabay

Sotsiaalministeeriumi teatel teevad kolmapäeval riigikogus vastuvõetud seaduste muudatused vanemahüvitise arvutamise koroonakriisis kannatanutele soodsamaks, laiendavad hüvitise maksmist surnult sündinud laste vanematele ning muudavad sujuvamaks peretoetuste maksmise õppeaasta alguses.

Perehüvitiste seaduse ja töölepingu seaduse muudatused aitavad koroonakriisist puudutatud värskeid lapsevanemaid, toetavad enam surnult sündinud laste vanemaid ning muudavad peretoetuste maksmise sujuvamaks 16-19-aastase lapse edasiõppimise korral, teatas sotsiaalministeeriumi pressiesindaja neljapäeval.

Vastuvõetud seaduseelnõuga muudetakse vanemahüvitise suuruse arvutamist nii, et lisaks haigus- ja hoolduslehel oldud ajale arvatakse arvestusperioodist välja ka töötukassas töötuna arvel oldud aeg. See võimaldab vältida lastesaamise edasilükkamist töötusest tingitud väiksema vanemahüvitise tõttu ning tagada koroonakriisi tõttu töö kaotanud vanemahüvitise saajate parem toimetulek.

Töötuna arvel olnute kõrval puudutab eelnõu ka lapsevanemaid, kes olid 2020. aasta märtsis välja kuulutatud eriolukorra ajal tööandja juurest palgata puhkusel ja kellele riik maksis sel ajal erivajadusega lapse vanema toetust. „Need pered on eriti haavatav sihtrühm, sest peres on kasvamas erivajadusega laps või lapsed,“ sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.