Lapsed tõid Kurtna koolimajja lahinggranaadi (0)
Kurtna kooli õpilased tõid õppekäigult Pakri poolsaarele kaasa sealt leitud käsigranaadi. Kurtnasse kutsutud demineerijad tegid granaadi kahjutuks.

Esmaspäeval kell 15.15 said demineerijad väljakutse Saku valda Kurtna koolimajja, kuhu õpilased olid toonud granaaditaolise eseme. Demineerijad palusid koolimajas viibivatel inimestel kohe sealt lahkuda. Politsei ja õpetajad evakueerisid hoones viibinud õpilased, lasteaialapsed ning koolipersonali, kokku 140 inimest.

Kooli oli toodud käsigranaat F-1 ja üks jahipüssi padrun. Käsigranaat oli roostes ja ilma sütikuta, sütiku kohal oli amortiseerunud transpordikork. Jahipüssi padrun oli seest tühi. Demineerijad võtsid esemed koolist kaasa, et need ohutus kohas kahjutuks teha.

Õpetajate ja õpilaste selgituste kohaselt jõudis käsigranaat kooli õppekäigult Pakri poolsaarele. Lapsed leidsid granaadi poolsaarelt ning väidetavalt näitasid seda seal ka ühele õpetajale.

Õpetaja teadmata korjasid õpilased selle granaadi siiski üles, võtsid selle bussi kaasa ning viisid lõpuks kooli. Koolis nägid ja puudutasid lõhkekeha veel mitmed õpetajad ja õpilased, enne kui üks õpetajatest helistas hädaabinumbrile.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.