Laevatehase ostnud Marsalis loodab tööd anda 510 inimesele (0)
Marsalis Metall OÜ juhatuse liikme Erich Reimetsa sõnul ostis firma Loksa laevatehase pärast pikaajalist analüüsi ja põhjalikku kaalumist. Müügitehing sõlmiti tänavu 15. märtsil.

Praegu töötab Loksa laevatehases vaid 50-60 inimest. Marsalise erinevates tootmisüksustes Baltikumis ja Skandinaavias on töötajaid kokku 380.

2009. aastal asutatud Marsalis Metall OÜ tegeleb metallkonstruktsioonide tootmisega. “Kogu meie toodangust läheb 99% ekspordiks. Peamisteks tootegruppideks on suuremahulised metallkonstruktsioonid tööstuslikes ja taristuprojektides. Marsalis Metall OÜ pakub erinevate seadmete ja rajatiste täislahendust alates projekteerimisest, tootmisest kuni paigalduse ja käivitamiseni,” selgitab Reimets.

Miks ikkagi osteti Loksa laevatehas? “2013. aastal alustas Marsalis Metall OÜ sildade tootmisüksusega, mille tulemusena tekkis vajadus suuremate tootmisruumide ja ülegabariidilise transpordi järele,” selgitab Reimets.

Marsalise metallkonstruktsioonide üksus võtab aastaks 2018 Loksal tööle 400 inimest. “Võib-olla läheb kõik kiiremini, aga ei taha tühje lubadusi anda,” ütleb Reimets.

Lisaks alustab Loksal tegevust uue firmana Marsalis Element OÜ. “See hakkab tootma raudbetoonelemente ja kaubabetooni. Planeeritav töötajate arv uues ettevõttes 2018. aastaks on 110 inimest,” täpsustab Reimets.
See tõstab Marsalise töötajate koguarvu linnas 510 peale. Neist vaid 30 kolitakse Loksale Marsalise muudest tootmisüksustest, 480 on kavas värvata kohapealt, aga ka Ida-Virumaalt ja välismaalt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.