Kuusalu vallavanem vahetab ametit (0)
Article title
Urmas Kirtsi on olnud vallajuht 1993–96, 2009–2018 ning uuesti detsembrist 2018.

Senine Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi asub juhtima uut ühendametit ehk temast saab jaanuarist põllumajandus- ja toiduameti (PTA) peadirektor. Kes asub hiljemalt oktoobri lõpus Harju ühe suurima valla etteotsa, pole praegu teada.

“Arvestades ühendameti ees seisvaid olulisi ülesandeid, hindan ja usaldan Urmas Kirtsi kandidatuuri sobivust. Tegemist on visionääriga, kes oma senises töös on end näidanud väärtuspõhise ja meeskonnatööle orienteeritud juhina, mis on uue ameti edukaks tööle rakendamiseks väga oluline,” ütles maaeluminister Arvo Aller 31. augustil.

Ühendameti juhiks valitud Urmas Kirtsi omab avaliku teenistuse kogemust, ta on juhtinud viimased kümme aastat kohalikku omavalitsust Kuusalu vallas ning sellele lisaks on tal selja taga karjäär äriühingujuhina. Kirtsi on omandanud Eesti Põllumajanduse Akadeemias veterinaaria eriala.

Jaanuarist tööd alustavasse uude ametisse koondub sisuliselt kogu tervikliku põllumajandus-toidutarneahela (ehk põllumaade heakord, taimekasvatus, loomakasvatus ja toidutootmise ohutus) järelevalve.

1. septembril vastas valitud peadirektor, Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi Harju Elu küsimustele.

Millal põllumajandus- ja toiduameti (PTA) peadirektori ametikohal tööd alustate?

PTA alustab tööd 1. jaanuaril 2021. Sellest kuupäevast alustab tööd ka peadirektor.
Kuusalu vallavanema ametikohalt kavatsen siiski lahkuda pisut varem, ilmselt oktoobri lõpus.

Miks otsustasite kandideerida?

Uue ameti käivitamine ja stabiilse ja kvaliteetse töö tagamine on suur väljakutse. Olen töötanud avalikus sektoris juhina 14 aastat ja erasektoris juhina 13 aastat. Tundsin, et oman piisavalt kogemusi, millega väljakutset vastu võtta.

Millised tööd jäävad Kuusalu vallas pooleli?

Suuremad lubadused, millega 2017. aastal valimistele läksime, on käesoleva aasta lõpuks täidetud. Pooleli jääb aga palju, sest valla arendamine on pidev protsess. Näitena toon Kuusalu keskkooli rekonstrueerimise jätkamise.

Kes võiks olla järgmine vallavanem ning kuna ametipärija selgub?

Täna ei oska seda veel öelda. Oleme otsustanud, et uus vallavanem peaks olema Kuusalut ja selle inimesi hästi tundev isik, soovitavalt kohalik elanik. Loodan, et oktoobri lõpuks on uus vallavanem ametis.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.