Kuusalu kooli laiendus sai nurgakivi (0)
Article title
Ajakapsli müürimine. Foto Kuusalu vallavalitsus

Kuusalu keskkooli algklasside hoone põranda alla asetati nurgakivi ajakapsel ja võeti sarikatelt pärg. Laiendus valmib järgmise aasta jaanuaris.

Kuusalu kooli juurdeehitusena on valmimas algklasside hoone ja koolisöökla kogu kooliperele. 29. juunil asetati hoone garderoobi alla ajakapsel ja seejärel peeti sarikapidu.

Kuusalu keskkooli direktor Kristi Tarik asetas kapslisse kohaliku ajalehe Sõnumitooja viimase numbri, foto ja nimekirja kooliperest, helkuri turvalisuse märgiks ning ehitamise ajastu iseloomustamiseks ka ühekordse näomaski. Kapsli müürisid kinni Kuusalu vallavanem Terje Kraanvelt koos endise koolijuhi Vello Satsi ja endise vallavanema Urmas Kirtsiga.

“Saagu lapsed siit tarkust,” sõnas Tarik kapsli müürimisel ja lisas, et tulgu koolimajast üks õnnelik maja.

Kuusallu on valmimas energiasäästlik ja õpivõimalusi laiendav modernse sisekujundusega õpilasekeskne algklasside hoone. See võimaldab muu hulgas pakkuda ajas muutunud õpikäsitluses vajalikke individuaalseid õppimisvõimalusi ja tugiteenuseid. Algklasside hoonesse mahuvad õppima kolm paralleeli 1.–4. klassini ja lisaks ka neli väikeklassi. Sööklasse mahub kogu koolipere.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.