Kose kohvikutepäev (0)
Article title
Harmi mõisakohviku eestvedajad Elo-Liina Kaivo ja Kadri Männisalu ning Kose kohvikutepäeva üks korraldajaid Margit Eerik. Foto Ülo Russak

Läinud pühapäeval kuuendat korda toimunud Kose kohvikutepäev leidis seekord aset Habaja kandis – Ojasool, Harmis ja teistes külades.

“See ongi meil traditsiooniks, et selline põnev päev käib külast külla külakorda,” kõneles kohvikutepäeva üks korraldajatest, Kose valla kultuurinõunik Margit Eerik.

Külastajaile oli seekord head ja paremat pakkumas 11 kohvikut.

“See on just paras arv – kes külastajatest tahab, jõuab kõik kohvikud läbi käia, pererahvaga tutvust teha, teiste külainimestega juttu ajada,” arvas Harmi mõisakohviku eestvedaja Elo-Liina Kaivo. Neid läbikäijaid ikka leidus – igas kohvikus sai selleks päevaks trükitud bukletile külastust tõestava templi, mille põhjal läks päeva lõpus loosi võimalus saada üheks ööpäevaks tünnisaun kasutamiseks endale sobival kuupäeval ja ajal.

Kohvikute külastamiseks oli aga teisigi põhjusi kui tempel. Iga kohvik oskas külastajaile pakkuda midagi ainult temale eriomast. Nii said noored huvilised Roosimäe ratsatalus tutvust teha ratsaspordiga, Võtikmetsas näha ehtsat taluelu, Vana Ridaka kohvikus aga uudistada, kuidas elavad inimesed ridamajas.

Kindlasti pakkus külastajaile huvi ka Habaja vana viinavabrik, kus nüüd tegutseb Villi Paimetsa ja Julia-Maria Linna eestvõttel veinivabrik. Viinavabrikust otse üle tee, Habaja vanas värkstoas pakkus aga perenaine Silva Raspel imemaitsvaid kooke. Kohvikus Toredad Noored pakuti võirooside ja küpsiste vahele soovijaile ka tasuta massaaži, masseerijaiks Tallinna massaažikooli õpilased.

“Igati kordaläinud päev,” võttis Margit Eerik Harmi mõisas ansambli Riffarrica esimeste helide saatel päeva kokku. Sest kohvikute sulgemisega päev veel ei lõppenud. Riffarrica tõestas, et ka torupilli saatel saab rokkida.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.