Kortermaja suurune hiidmahuti teel Jürist Paldiskisse (0)
Põhjamaade suurima mahutitootja Estanc AS valmistatud kortermaja mõõtu toiteveemahuti alustas teekonda Eestist Kesk-Soomesse Äänekoskisse, viagra 100mg kus sellest saab metsatööstushiiu Metsä Fibre uue tselluloositehase katlasüsteemi üks tähtsamaid osi.

Jüris toodetud mahuti maht on 680 kuupmeetrit, kaal 136 tonni, diameeter 5,5 meetrit, kõrgus jalgadega 7 meetrit ja pikkus 32 meetrit. Metsä Groupi kuuluva Metsä Fibre uue tehase maksumuseks kujuneb 1,2 miljardit eurot, mis on Soome metsatööstusajaloo suurim investeering.

Estanci tegevjuhi Mihkel Tammo sõnul valmis hiidmahuti nelja kuuga. Lisaks tootmisele, pakkus ka mahuti transport korraliku väljakutse, sest ehkki Estanci Jüri tootmishoonest Paldiski lõunasadamasse on maad pisut üle 50 kilomeetri, kulus koos laadimistega transpordiks ligi ööpäev.

“Nii suure objekti transport nõuab tavapärasest oluliselt suuremaid ettevalmistusi nii laadimisel kui manööverdamisel,” ütles Tammo.

“Viimasel hetkel muutis maanteeamet ka planeeritud marsruuti, mis nõudis meie poolt väga kiiret reageerimist ja pikendas veole kuluvat aega. Liikluse minimaalseks häirimiseks saime liikuda ainult öösel ja marsruudi planeerimisel pidime väga hoolikalt arvestama sildade kandevõimet, aga ka seda, et elektriraudtee ületuseks Kloogal oli meil tunnine aken, mille jooksul vool liinidest välja lülitatud.”

Paldiski sadamast Hankosse jõuab mahuti esmaspäeva hommikul. Enam kui 420 km pikkune reis Lõuna-Soomest Äänikoskisse kestab sealt veel viis päeva.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.