Kolm küsimust: 15.oktoobril on Valge kepi päev ning kuidas käib heategevus (0)
Article title
Pildil Maarja oma juhtkoera Unnaga ja juhtkoer Matthias oma perenaise Gerliga. FOTO: Erakogu

Kadri Britt Põldre
MTÜ Aarete Laegas asutaja ja juhatuse liige

Millega MTÜ tegeleb ja kui kaua olete tegutsenud?

MTÜ Aarete Laegas on 2013. aastal asutatud taaskasutusega tegelev heategevusorganisatsioon, mis aitab raskustesse sattunud peresid vähekasutatud riietega. MTÜ Aarete Laegas sihtrühmaks on tulekahjuohvrid, suurpered, üksikvanemad, puuetega inimesed, turva- ja hooldekodude elanikud ja teised elu raskustega võitlevad inimesed.  Hetkel on Aarete Laekal ainult üks keskus, mis asub Põhja-Tallinnas aadressil Madala 3. Abipakke saadame aga enda kuludega igasse Eestimaa paika ehk ka Harjumaale.

Kuue tegutsemisaasta jooksul on Aarete Laegas toetanud taaskasutusrõivastega rohkem kui 2550 perekonda üle Eesti, kes on organisatsioonilt saanud ligi 3000 riideabipakki. Koguseliselt on nendeni jõudnud puhtaid ja korralikke riideid ning jalanõusid u 18 tonni, lisaks veel teisi esmatarbekaupu, mööblit, kodutehnikat jm.

Oleme näiteks oma heategevuspoes viinud läbi ostlemispäeva nägemispuudega inimestele, kes said meie heategevuspoodi koos oma abilistega tasuta ostlema tulla. Seda toredat üritust korraldame nüüd uuesti 15.oktoobril, mil tähistatakse ülemaailmset Valge kepi päeva.

Kas Teie tegevuspiirkond jääb ka Harjumaale?

Hetkel on Aarete Laekal ainult üks keskus Põhja-Tallinnas. Kuid abipakke toimetame üle Eesti. Seda siis kas ise, transpordifirmade, vabatahtlike või koostööpartnerite abiga. Üle Eesti on meil tekkinud ka toredaid kontakte, kes oma piirkonnas abi laiali aitavad jagada.

Mida saavad inimesed Aarete Laeka heaks teha? Kuidas saab totada ning annetada?

Kõige lihtsam viis Aarete Laeka tegevusele kaasa aidata on meie kohta infot jagades.  Kui kellelgi seisab kodus korralikke ja terveid asju, mida nad ise enam ei vaja, aga keegi teine kasutada saaks, võib annetused toimetada meile Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse, mis asub aadressil Madala 3, Põhja-Tallinn.

Annetada arvele: MTÜ AARETE LAEGAS, SEB Pank EE341010220222559222.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.