Kloogal põles üle 100 hektari raba ja metsa (0)
Article title
Kloogal leegitses 120 hektarit metsa ning raba. Foto Põhja päästekeskus

Laupäeva pärastlõunal süttis Lääne-Harju vallas Klooga lähedal raba ning ka mets. Õhtuks oli tules ligikaudu 120 hektarit. Pühapäeva hilisõhtuks õnnestus päästjatel ning vabatahtlikel põleng kustutada.

Häirekeskus sai kell 15.18 teate, et Klooga rabas põleb suurel alal mets. Päästeamet palus Põllküla inimestel olla valvsad ning oma kodu lähedal tuld või suitsu nähes piirkonnast kohe lahkuda.

Sündmuskohal kinnitati kõrgeim väljasõiduaste ning reageeritud on suurte jõududega. Kuna puhus tugev tuul, võis tulekahju levida äärmiselt kiiresti väga suurele alale. Suits levis ka Läänemaale.

Klooga rabapõlenguala suurus oli laupäeva õhtuks ligikaudu 120 hektarit ning tuli levis lõuna suunas. Päästetööde juht Leonid Pahhutš arvas samal päeval, et lõplik kustutamine võib aega võtta pikalt. Põlenguala oli suur, raskesti ligipääsetav ning kohati olid leegid läinud pinnasesse. Lisaks ennustati ka pühapäevaks kuiva, kuid tugeva tuulega ilma.

Sündmuskohale sõitis 14 päästemeeskonda. Lisaks aitab kustutustöödega õhust politsei- ja piirivalveameti lennusalga kopter. Sündmuskohale moodustati kustutusstaap.

Kahe päeva jooksul käis tulekahju kustutamine kahes töölõigus. Esimene ehk järvelõik oli Põhja päästekeskuse andmetel just see ala, kus tulekahju arenes. Tegemist oli raskesti ligipääsetava kandiga, kus sai liikuda ainult roomikmasinatega. Tuule suuna muutudes levis tulekahju edela suunas, mille järel tekkis teine töölõik. Lõplikuks põlenguala suuruseks hinnatati 120 hektarit.

Sündmuse suurust arvestades aitasid põlengut kustutada mitmed päästekomandod ning vabatahtlikud. Nende hulgas kutselised päästekomandod (Kehra, Keila, Kose, Lasnamäe, Lilleküla, Nõmme, Paldiski päästekomandod), vabatahtlikud päästekomandod (Alansi, Hüüru, Kibuna, Kolga, Lohusalu, Muraste, Saku, Tabasalu, Tõdva vabatahtlikud päästekomandod), vabatahtlikud päästjad Vabatahtlikust Reservpäästerühmast, PPA lennusalga kopterimeeskond, eraettevõtte droon koos Sisekaitseakadeemia eksperdiga. Lisaks käisid abis Lääne päästekeskuse Haapsalu ja Risti päästekomandod.

Tulekahju tekkepõhjus pole seni teada. Kuiv ilm soodustab jätkuvalt maastikupõlengute puhkemist.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.