Kinnisvaraga tegelev Eesti ettevõte purustas Baltikumis rekordi (0)
Jätkusuutlikku konsultatsiooni pakkuv ettevõte Green Baltics, www.GreenBaltics.com, ning selle kinnisvaraarendusega tegelev sõsarettevõte Oxford Sustainable tegid koostööd Kapiteli Skanstes nimelise arendusprojektiga Riias.

Käesoleva nädala alguses pälvis projekt Baltikumi kõige kõrgema sertifitseerimise tulemuse ehk “Excellent” uue ehitise kategoorias koos 80,1 protsendise punktisummaga.

Jätkusuutliku ehitamisega seotud juhtiv globaalne organisatsiooni BRE (Building Research Institution) ametliku veebilehe kohaselt on tegemist kõigi aegade parima tulemusega Baltikumis ning ühtlasi parim saavutus audiitorite ja konsultantide meeskonnalt.

“See on suurepärane tulemus. See annab Kapitelile kindlasti tõelise konkurentsieelise ning tõstab projekti ja ettevõtte mainet,” ütles Green Baltics kaasdirektor Zane Sauka.

“Viimase aasta jooksul on Baltikumi turg oluliselt muutunud,” sõnas Green Baltics kaasdirektor Hadley Barrett. “Üha enam rentnikke nõuab arendajatelt ja hoone omanikelt rendipinda BREEAM-sertifitseeritud hoones, täpselt samamoodi on paljud investorid huvitatud üksnes BREEAM sertifikaadiga hoonetest. Vaadates tasuvusperioodi, võib julgelt väita, et hetkel saab kinnisvaraprojektides teenida kõige suuremat tulu läbi sertifitseerimise.”

Green Baltics on kvalifitseeritud auditeerima kõiki BREEAM ja LEED sertifikaate ning ettevõte on koos Oxford Sustainablega teinud koostööd enamiku Eesti ja Läti sertifitseeritud hoonete juures.

Kapitel on tuntud oma tulevikkuvaatava mõtlemise poolest. Kapiteli tegevdirektor Andris Stankevičs: “Meie eesmärk on luua ettevõtetele funktsionaalne äritegevuse keskkond ning pakkuda inimestele mugavat ja tervislikku töökeskkonda. Me järgime säästlikke põhimõtteid kõikides kinnisvaraarenduse etappides ning oleme väga uhked, et suutsime saavutada BREEAMi kõige kõrgema tulemuse Baltikumis.”

Juba täna võime selgelt näha, et üha rohkem kinnisvaraturul tegutsejatest on hakanud pooldama sertifitseerimist ning tundub, et sertifitseerimata hooned jäävad peagi halvemasse positsiooni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.