Kiisa keskus valmib venitamise kiuste (0)
“Parkett pannakse kõige viimasena paika,” räägib Marianne Rande keset saali. Tema selja taga pannakse paika lagesid ning rõdul vajalikku tehnikat. 
Eelmise aasta 15. septembril sai Kiisal Keila jõe kaldal nurgakivi vaba aja keskuse ehitus. Sellel päeval lubati, et hoone valmib kevadsuveks ja hooaeg algab kindlasti uutes ruumides. Tänaseks on rahvamaja suvepuhkuselt tagasi, kuid ehitus kestab edasi.

Kauaoodatud hoone pole septembri teisel nädalal veel valmis. “Alguses oli tõesti tähtaeg tänavu 15. mai. Siis edasi 15. august, 31. august, 15. september ja nüüd septembri lõpp,” räägib rahvamaja juhataja Marianne Rande. Tema sõnul algasid venitamised ja vaidlused ehitaja ehk Riito Ehituse AS-iga juba esimestel kuudel. Õnneks vedas, sest möödunud talv oli soe. Tööd tehti edasi ning tänaseks on keskus mõne nurga alt juba valmis.

“Oktoobri alguses tahaks olla asjadega nii kaugel, et algaks maja puhastamine ja kolimine. Ringid alustavad veel vanas majas. Näitering tegutseb 7. septembrist, memmede ring toimetab ka,” loetleb Rande.
Detsembriks on Kiisale plaanitud Harjumaa Omavalistsuet Liidu nõupäev ning jaanuariks vabariiklik kultuurikonverents. Järgmisel aastal tähistatakse seal ka Saku valla 150. sünnipäeva.

Ruumi 200 inimesele

Mida kahekorruseline hoone sisaldab? Peauks avaneb vastu praegust rahvamaja. Sealt edasi on koridor ning fuajee koos garderoobiga, mis lähevad üle saaliks. “Paljud küsivad, et miks pole vahel klaasi ega uksi. Vastus on lihtne: siia tuleb tõstetav sein, nagu kunagi oli ka linnahallis,” näitab perenaine. Saali seinte akustiline osa on lahendatud koostöös Linda Madalikuga. Kokku on põrandal ja rõdul 200 kohta. Vanasse rahvamajja mahub kõige rohkem istuma 120 külalist.

“Rõdul on ka tõlkepult ja tehnika juhtimise keskus. Esimesel korrusel rahvamaja kabinetid, ringide ruum (seda saab poolitada vaheseinaga), lasteringide tuba ja prooviruumid,” seletab Marianne Rande. Lava on ehitatud nii, et auto saab sõita vastu tagaseina ja vajalikud dekoratsioonid saab kohe lavale vedada. Teisele korrusele kolivad raamatukogu ja noortekeskus.

Uus maja üle pika aja

“See on üldse esimene uus ühiskondlik maja Kiisal pärast aastat 1975. Siis valmis praegune A ja O kauplus. Uut kultuurihoonet pole Harjus minu teada viimastel aastatel ehitatud,” teab Rande.

Harju Elu küsis ka Saku vallavanemalt Tiit Vahenõmmelt, kas vaba aja keskus saab ikka tänavu varasügisel valmis. “Tänaseks on ehitus lõpusirgel – väljas on tööd sisuliselt valminud ning kõige suurem tööjärg on ehitajal veel pooleli hoone saali osas,” selgitab vallajuht. Ta lisab, et valmimise lootus on septembri lõpus. “Kvaliteeti kontrollib nii omaniku järelevalve kui ka meie omad spetsialistid. Seni ma kvaliteedi arvelt mööndusi teinud ei ole ja ei kavatse teha ka,” jätkab Vahenõmm. Lepingu järgi on vallavalitsusel sanktsioonide rakendamise võimalus ning seda ilmselt ka tehakse. Millises ulatuses täpselt, see selgub vallajuhi sõnul tööde lõpus.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.