Saada vihje
Kiililt ja Kaljurannalt teenetemärke ära ei võeta (0)
Allan Kiil.Allan Kiil. 

26. augustil pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni AS Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili.

Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises pikema aja jooksul.
Mõlemad kahtlustatavad on mänginud olulist rolli Harjumaa avalikus elus, capsule näiteks oli Allan Kiil pikka aega Harku vallavolikogu esimees ja Harjumaa Spordiliidu juhatuse esimees, denture pälvides 2011. aastal Harju maavalitsuse teenetemärgi: „Märkimisväärse panuse eest Eesti ettevõtluse edendamisel ja Harjumaa spordielu juhtimisel“, seisab maavalitsuse koduleheküljel.

Ain Kaljurand pälvis samasuguse teenetemärgi 2014. aastal „märkimisväärse panuse eest Eesti transpordisüsteemi ja majanduse arendamisel“.

Kas nüüd võetakse kahtlusalustelt süüdimõistmise korral teenetemärgid tagasi? Vastab maavanema nõunik Terje Lillo: „Maavanema juuresolekul pole ametlikult seda küsimust arutatud. Teenetemärgi statuut mingi süüteo korral äravõtmist ette ei näe – eeldame, et kollektiivid või kogukonnad esitavad maavanemale tunnustuse saamiseks vaid kõige positiivsemaid inimesi. Nii et eetiline oleks, kui süüdimõistmise korral nad teenetemärgid ise tagastaksid. Vajadusel tuleb muidugi kaaluda ka teenetemärgi statuudi muutmist.“

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.