Kiili gümnaasiumi juurdeehitus on valmis (0)
Article title
Assar Kalvet ja Aimur Liiva Kiili gümnaasiumi ees. Foto Andres Tohver

Alanud õppeaastal võivad Kiili valla lapsed rõõmu tunda, sest nende gümnaasium laienes 3300 ruutmeetri võrra. Õppetöö uutes ruumides juba käib, ehkki juurdeehituse ametlik avamine toimub 16. oktoobril.

Kui eelmist õppeaastat alustas Kiili gümnaasiumis 875 last, siis tänavu septembris on õpilasi 924. “Me oleme nüüd juba mitu aastat võtnud vastu neli esimest klassi,” räägib direktor Ruth Pekkenen.

Kooli varasemad osad pärinevad aastatest 1965 ja 2004. Kiili Varahalduse SA juhatuse liikme Assar Kalveti sõnul hakkas Haart Ehitus OÜ juurdeehitust rajama augustis 2019.

“Renoveeriti 850 ruutmeetrit olemasolevat pinda. 3300 ruutmeetrit tuleb pinda juurde. Ehitusmaksumus on 3,5 miljonit eurot, koos sisustuse ja köögitehnikaga ligemale 4 miljonit. Täpselt nii, nagu me planeerisime,” selgitab Kalvet.

Koroonakriisi kohta ütleb Kalvet järgmist: “Tegelikult see tegi ehitaja jaoks elu isegi natuke lihtsamaks. Kui muidu nad oleksid pidanud arvestama tööde teostamisel kooliga, siis distantsõppe ajal lapsi koolis ei olnud ja nad said palju vabamalt toimetada.”

3300-ruutmeetrises juurdeehituses paiknevad algkooli korpus, spordihoone laiendus ja söökla laiendus. Seal on 17 täismõõtmetes klassiruumi, lisaks väikeklasse, kolm riietusruumi, teabekeskus ja saal.

“See on parkettpõrandaga saal, kus on võimalik tantsutunde ja aeroobikat teha. Me ei lase sinna pallimänge sisse, küll aga võib seal võimlemistunde läbi viia,” selgitab direktor. Saalis saab läbi viia ka aktusi.

Paralleelselt juurdeehituse rajamisega tehti väiksemaid remonditöid Kiili gümnaasiumi vanemas osas, näiteks spordihoones, kus leivanumbriks on traditsiooniliselt olnud võrkpall.

Uue majaosa linti lõigatakse oktoobri keskel. “Kool on valmis, kasutusluba on olemas ja tunnid käivad. Lihtsalt me teeme ametliku-piduliku avamise teadlikult 16. oktoobril, mis on kooli aastapäev,” selgitab Kiili vallavanem Aimur Liiva.

Kui varasemalt töötas Kiili gümnaasium kahes vahetuses, siis juurdeehitus võimaldab kõik lapsed hommikusele õppele üle viia.

Varasemalt käisid 1.–3. klassid – pisut alla kahesaja lapse – koolis pärastlõunal.

Järgnevalt võetakse käsile Kiili gümnaasiumi staadion, mis renoveeritakse peamiselt riigi investeeringutoetuse eest. Siis jõuab järg lasteaia ehitamiseni.

“Meil on kavas Vaela lasteaed ehitada,” lubab Liiva. 6–8 rühmale mõeldud lasteaed valmib tõenäoliselt kolme aasta pärast ning läheb maksma 2,5–3 miljonit eurot.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.