Kes võidab tegelikult? (0)

Moodne aeg on toonud meile palju uusi nähtusi, millest vaid paarkümmend aastat tagasi keegi mõeldagi ei osanud. Nii nagu krüptoraha on suhteliselt uus nähtus, on uue aja nähtus ka online-kasiinod, mis jagunevad veebipõhisteks või allalaetavateks kasiinodeks. Paljudele tundubki lihtsa lahendusena õnne leida seades sammud mängupõrgusse või online-kasiinosse nagu näiteks tonybet.com.

Palju ahvatlusi

Kindlasti on palud erinevatel veebolehtedel surfates näinud reklaame: 5 võimalust rohkem raha teenida jmt. Inimene on oma olemuselt ahne ning kogu kasiinoäri on aegade algusest olnud sellele tõigale rajatud.

Mänguri sugulased ja sõbrad küsivad sageli, miks mängurid panevad ennast ja oma lähedasi valu ja ebaõnne hõlma.

Ahvatlevaks teeb mängu, et alati on võimalus võita ning varasemad eduelamused seavad inimese haavatavasse olukorda. Sageli on hasartmängude mängimine seotud põnevuse ning ärevuse momendiga — sama tunne valdab enamikku inimesi näiteks enne esimest kohtamist võimaliku uue partneriga. Et kohtumine kasiinoga võimalikult ahvatlevaks teha, pakutakse alustajetele igasugu preemiaid ja boonuseid.

Ent mõned inimesed suudavad hasartmänge mängida ilma suuri probleeme tekitamata? Asja sisu on aga harva nii lihtne.

Hasartmänguprobleeme peetakse sageli täielikult inimese kontrolli alt väljas olevaks ja “lihtsalt lõpetamist” ei peeta mõistlikuks võimaluseks.

Lisaks leiavad paljud inimesed, et nad ei suuda selgitada, miks nad jätkavad hasartmängude mängimist vaatamata probleemidele, mida see igapäevases elus põhjustab. Kõige ilmsem vastus on raha pärast.

Paljud mängurid tunnevad, et ootavad suurt võitu, mis kunagi ei tule, kuid tundub ahvatlevalt lähedal. Kuid sageli leiavad nad, et suure võidu saamiseks peaks mängima lihtsalt rohkem hasartmänge, jättes end sellisesse käitumisse lõksu, millest ei ole väljapääsu.

See viitab, et rahasumma võitmise asemel on kõige olulisem tegutsemine ning erutustunne ehk hasart.

Otsus on enda teha

Probleem selles, et kõigil hasartmänguvormidel on maja eelis, see tähendab, et aja jooksul võidab maja alati. Või mis veelgi tähtsam, mängur kaotab alati. See tähendab, et kõik hasartmängud, millest osa võtate ja mille taga on vajadus raha võita, sealhulgas üritate juba kaotatud raha tagasi saada, ei toimi.

Enne alustamist tasub alati läbi mõelda, mis on motiivid, miks mängupõrgusse pöördutakse. Enamik inimesi arvab, et mängib vaid ühe korra ning lõpetab seejärel — enamasti on lugu palju keerulisem. Erutus ja rahuldus võidust ajendab uuesti ja uuesti proovima.

Igasugune meelelahutus võib olla kasulik kõrvalekalle stressist, leinast või vaevarikkast argipäevast, kuid võib muutuda negatiivseks, kui see lakkab olemast kõrvalepõige ja hakkab olema moodus eluga toime tulla.

Seda seetõttu, et probleemi ignoreerimine ei kaota seda tavaliselt.

Hasartmängude kasutamine muude probleemide vältimiseks võib jätta teile veelgi suurema probleemi, vähem raha ja vähem head tahet perelt ja sõpradelt.

Hasartmängude osas on veel üks mõtteviis, et see kujutab endast suurema elu probleemi sümptomit. Ehkki see võib mõjuda veidi hirmutavalt, võiksite siiski kaaluda, kas kipute teatud aegadel hasartmänge mängima või kas hasartmängud on seotud teatud tunnetega teie enda vastu. See võib olla mänginud teie elus suurt rolli juba noorest saati. Nii mõeldes võiks inimene ise aru saada, et hasartmänguprobleemid ei ole nõrkuse märk, vaid pigem suuremate probleemidega toimetuleku viis, mis mingil tasandil on väga mõistlik.

Mänguotsust tehes kaaluge kainelt ja objektiivselt nii negatiivseid kui ka positiivseid aspekte, sest otsus võiks põhineda pigem mõttetööl, mitte emotsioonidel.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.