Keilas levis kuulujutt võimalikust koolitulistamisest (0)

8. mai õhtul hakkasid levima jutud, et keegi Keila kooli õpilastest plaanib kooli kaasa tulirelva ning sellest ka tulistada. Ähvarduse ning selle põhjustega tegeleb edasi politsei. Otsest ohtu kellegi elule või tervisele õnneks ei olnud.

Levima hakanud kuulujutu peale kirjutas direktor Mait Tõitoja sotsiaalmeedias kirje: “Lugupeetud lapsevanemad, õpilased ja õpetajad. Kinnitan teile, et homme toimub tavapärane koolipäev ning ohtu ei ole ei teie lastele ega õpetajatele. Rahulikku õhtut ja ööd soovib direktor koos Eesti politseiga.”

Neljapäeva hommikul kinnitas koolijuht, et ohtu ei ole. “Õpilased said hakkama rumala naljaga, kuid praeguseks on oht kadunud ja jätkame tavapärase koolipäevaga. Ja loomulikult tegeleb asjaga politsei.”
“Hirmul on suuremad silmad, kui tegelikult põhjust on. Tegu oli õpilaste rumala naljaga. Praeguseks on olukord normaliseerunud,” märkis ta.

Politsei- ja piirivalveameti politseileitnant Maarja Punak kommenteeris juhtumit.

„Politseile on teada, et eile pärastlõunal jagati sotsiaalmeedias infot, justkui kavatseks üks Keila Kooli õpilastest toime panna vägivaldse teo sama kooli õpilaste ning õpetajate suhtes. Sõnum, mis sotsiaalmeedias levis, oli kokku pandud teiste õpilaste poolt ilma selle lapse teadmata. Kas tegemist oli rumala nalja või teadliku kiusamisega, selgub pärast kõikide osalistega vestlemist.”

Politsei võtab kõiki võimalikule koolitulistamisele viitavaid teateid väga tõsiselt. “Eile vesteldi õpilasega, kes väidetavalt neid ähvardusi oli teinud ning politsei ei tuvastanud otsest ohtu,” ütles Punak.

Nii tema kui ka sõnumi koostajatega suhtlevad edasi Keila noorsoopolitseinikud ning lastekaitseametnikud, et välistada taolise juhtumi kordumine.

“Politsei tänab kõiki neid inimesi ja koostööpartnereid, kes infot edastasid nii piirkonnakonstaablitele, jaoskonda, veebikonstaablitele kui ka häirekeskusesse. Küll aga tuletame meelde, et võimaliku ohu korral kellegi elule ja tervisele tasub teavitada ennekõike häirekeskust, kust info kiiresti õigesse kohta edasi saadetakse,” tänas Punak.

Täna toimub Keila koolis muuhulgas inglise keele riigieksam.

(HE)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.