Keilas ja Padisel ootavad avalikud suusarajad (0)
Article title
Keila suusarada. Fotod erakogu

Keila linnas ja Lääne-Harju vallas on sõidetud sisse rajad uisustiili harrastajatele. Vana hea klassika pooldajad peavad veel ootama, sest kohati on radadel lund veel liiga vähe.

Keila lehekülg teatas, et sadanud lumi andis võimaluse rajada kerge suusaraja, millel sobis sõita kehva suusaga. Rajameister Raido Nottoni sõnul oli rahvast kohe väga palju, iga suusaraja metsaküngas oli ka kelgutavaid inimesi täis. Hinnanguliselt võis nädalavahetusel nn tankimäel ja selle ümber samal ajal olla vähemalt 300–400 inimest.

“Kui läksin rajamasinaga teisele ringile polnud enam esimesi rajatriipe jalajälgede pudrus näha. Loodame, et inimesed saavad oma esimese lumeisu kiiresti täis ja kui lund tuleb juurde, panevad suusarajal suusad jalga,” kirjutas Raido Notton Facebookis. Suusaradade avamise järel suleti Keila Discipark ehk kettagolfi mängupaik.

Notton ütles kesknädalal Harju Elule, et läbitavad on kõik rajad. Ehk siis 3-, 5- ja 7,5-kilomeetrised ringid.

“Sõita saab ainult uisku. Klassikat ehk nädalavahetusel, sest metsa vahel on lund vähe. Vast 2–3 sentimeetrit, vaja oleks vähemalt kuus,” rääkis Notton.

Samas lisas Notton, et suusa- ja terviseradadel ning kelgumäel on tähtsad sõbralikkus ja 2+2 reegli täitmine. “Jalutajad, jooksjad ja suusatajad, palun saame koos hakkama! Kui veel eraldi radasid ka pole kõigile, siis seda enam. Palun järgime ka eri radade ja tervisespodikeskuste oma reegleid! Ja kelgutame kelgumäel, mitte suusarajal!” rõhutas mees. Sellel nädalal sõideti hooldemasinatega sisse ka suusaradade ning kelgumäe kõnniteed.

Lääne-Harju avaliku ruumi spetsialist-rajameister Madis Vaikmaa rääkis Harju Elule järgmist. “Padisel on terviseradade ring 6,3-kilomeetriselt uisustiilis sõidetav. Lisaks plaanin kohe ajada sisse kloostri ja mõisa ümbruse raja ning siis lisandub veel kilomeeter,” ütles Vaikmaa. Kloostri ümbruses on rada ka õhtuti korralikult valgustatud.

Ristil ja Vasalemmas hetkel rajad puuduvad, kuid need on plaanis sisse sõita. Lumise ilma jätkumisel kavandatakse suusarajad ka Laulasmaale. “Paldiskisse, Keila-Joale ning Laulasmaale on plaanis valada ka uisuväljakud,” lubas Madis Vaikmaa.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.