Keila võõrustas vanavanemaid (0)
Viie maakonna vanavanemate päev peeti 14. septembril Keila kultuurikeskuses. Nii saali- kui lavatäis aktiivseid eakaid said nautida muusikat ja tantsu ning võtsid vastu tunnustusi.

Piduliku päeva sissejuhatuseks esitasid noored peotantsijad Vlad ning Janel külalistele klassikalisi ning ka ladina-ameerika numbreid. Et tänavune aasta on pühendatud liikumisele, siis andis maavanem Ülle Rajasalu üle sotsiaalministeeriumi tänukirjad aktiivsetele eakatele. Tunnustatud said Koidu Turgan ja Ants Arukaevu Aegviidust, Milvi Mänd Kehrast, Helgi Taim Kiilist, Lembit Talpsepp Kuusalust, Hans Vinkman Maardust, Anneli Üksik Nissi vallast ja Aime Tamm Saku alevikust. Viimsist said tunnustuse koguni neli tegusat vallaelanikku: Hilja Järv, Helgi Sard, Elina-Lehta Kaasik ning Vladimir Kallion.

Kõikide nende naiste ja meeste ettevõtmistest saab kirjutada mitu lehelugu. Eakad harrastavad võimlemist, kepikõndi, tantsu ja laulmist. Nad matkavad, loevad, juhendavad vabatahtlikke noorpäästjaid, korraldavad reise, edendavad seltsielu ning tegelevad kümnete muude asjadega. Ehk nagu ütles sakulanna Aime Tamm: “Elu läheb väga kiirelt!”

Esimese pikema muusikalise külakosti tõi Keila vallas elav lauljatar ning näitleja Katrin Karisma. Tema soov saalitäiele oli lihtne: “Et taevas oleks selge, leib laual ning me kõik püsiksime terved!”

Mullu augustis Kehras mängitud muusikalise näidendi “Mustlasena laia ilma” seltskond jõudis enda sõnul Keilasse hobustel. Loomad jäeti linna serva, kirevates riietes naised ja üks mees pakkusid rahvale tantse ning laule. Vahepaladena ka mustlaste nalju ning ütlemisi. Ei puudunud ka poolatari Maryla Rodowiczi omaaegne hittlugu “Värvilised vankrid”.

Lisaks esinesid Tiia Peenmaa juhendatav Keila naisansambel ning Reet Leemetsa juhitav “Reeda tantsurühm”. Tunnustuspäeva lõpus rõõmustasid rahvast telesaatejuht Reet Linna ning kitarrist Are Jaama.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.