Lääne-Harju valda ei teki – Keila vald ei ühine Paldiskiga (0)

Keila vallavolikogu otsustas oma tänasel erakorralisel istungil mitte kinnitada Keila valla ja Paldiski linna ühinemislepingut.

12 kohal olnud volikogu liikmest olid ühinemise poolt 2 ja vastu 10 liiget.

Paldiski linnavolikogu esimees Kaupo Kallas oli pärast naabrite otsust nõutu. “Keila valla huvi oli ühineda. Nemad juhtisid ja vedasid üle poole aasta kestnud läbirääkimisi. Peaks ikka minema lõpuni. Aga viimasel hetkel loobuti,” ütles Kallas.

Ta kinnitas, et Paldiski oli ja on ka edaspidi valmis naabritega ühinema. Seda püütakse ka vabariigi valitsusele tõestada.

Keila vallavanem Jaan Alver viibib praegu puhkusel. Ta ütles, et on kommentaarideks valmis uue aasta alguses.

Harju Elule teadaolevalt pooldavad osad Keila vallavolikogu saadikud, et vald liidetaks Keila linnaga.

Varem oli Keila vallavolikogu hääletanud ühinemise poolt 25. novembril peetud istungil. Paldiski volikogu hääletas Lääne-Harju vallaks ühinemise poolt 21. detsembri volikogu istungil.

Viimastel nädalatel ütlesid Lääne-Harju vallale ei ka Padise ja Vasalemma vallavolikogu. Seega jääb praeguse seisuga Lääne-Harju vald tekkimata.

Üheski neljas nimetatud omavalitsuses pole piisavalt elanikke (5000), et pääseda sundliitmisest. Kõige lähemal 5000 elaniku piirile on Keila vald, kus 1. detsembri seisuga elab 4904 inimest.

 

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.