Keilas peetakse laupäeval mängusõda (0)
Article title
Näidislahing Keilas septembris 2014.
Laupäeval, 17. novembril, toimub Keilas Harjumaa muuseumi esisel platsil lavastuslahing, millega tähistatakse Kaitseliidu ning rahvaväe asutamist. Lahingust võtavad osa mitmed sõjaajalooklubid Eestist, Lätist ning ka Venemaalt.

Maakonna muuseumi teadur German Lebedev ütles Harju Elule, et militaarloo päev toimub kell 12.30–15. Demolahing algab kell 13 ja vältab umbes pool tundi. Üritust korraldavad muuseum ning militaarajaloo klubi Front Line. “Nad lubasid panna välja vähemalt paarkümmend osalejat ning kaasata kuni 50 inimest,” rääkis Lebedev.

Lisaks klubile Front Line saabuvad kohale esindused paljudest teistest sõjaajaloo klubidest. Nii on kohal Narva, EAS, Front Line Eesti ja Saaremaa sõjavara selts Eestist. Lätist on külas klubid Ordenis ja Latviešu strēlnieks. Venemaalt aga tulevad klubid Erika ning Flandria.

“Lahing kestab umbes pool tundi, ajavahemikul 13.00–13.30. Pärast saab uudistada osavõtjate relvi ning mundreid. Relvadest saab näha näiteks Mossini vintpüsse ning raskekuulipildujat Maxim. Kõik relvad on spetsiaalselt näidislahingute jaoks ümber ehitatud ja on ohutud,” ütles Lebedev. Siiski eraldatakse lintidega pealtvaatajate alad, et kõik oleks turvaline. Korraldajad paluvad vaadata lahingut ohututest tsoonidest.

Harjumaa muuseumi ümbruses on varemgi näidislahinguid peetud. Septembris 2014 tähistati seal 1944. aasta sügise sündmuste 70. aastapäeva. Kahel viimasel aastal on augusti lõpus peetud muuseumiõues aga keskaja festivali.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.