Keila haiglast saab moodne hooldusravikeskus (0)
Rand&Tuulberg AS alustas novembri alguses haigla keskosas lammutamisega. Fotol olevale estakaadile rajatakse tulevane peasissekäik. Rand&Tuulberg AS alustas novembri alguses haigla keskosas lammutamisega. Fotol olevale estakaadile rajatakse tulevane peasissekäik. 
Aastateks venima jäänud Eesti suurima hooldusravikeskuse rajamine Keila haiglasse algas oktoobri viimasel nädalal. Ehituse tähtaeg on määratud 2015. aasta augustisse. PJV Hooldusravile kuuluvas B-korpuses hakkab paiknema 200 kohta õendus-hooldus osakonnas ja 150 kohta hooldekodus.

SA PJV Hooldusravi haldusjuht Mihkel Sarapuu ütleb, et kokku on investeeringute suurus 10, 5 miljonit eurot ja sellest 3, 9 miljonit saadi Euroopast. Ülejääk on erakapitali katta. “Tulge parem järgmisel aastal samal ajal, sest siis on kõik valmis. Ehitamine ja lammutamine segavad tegutsevate asutuste tööd,” ütleb Sarapuu haigla keskosas.

Praegu tegutsevad hiigelkorpuses lammutajad. Välja veetakse kaablid, juhtmed, vee-, kanalisatsiooni- ja küttetorud, ripplaed ja muu mittevajalik. B-korpusest jäävad alles seinad ja kandekontruktsioonid ehk põrandad ning laed. “Vana inventar ja mööbel läks ka suuremas osas prügimäele. Seda oli veel alles ka PERHi ajast,” lisab mees.

Ehituse peatöövõtja on ehitusfirma Rand & Tuulberg AS ning projekti koostas OÜ RKV Consulting.

Uueneb seest ja väljast

3.-6. korruseni jääb ruumide planeering samaks. Sinna sisustatakse toad, protseduuride ruumid ning söögisaalid. Lisaks tuleb ka rõdu. 2. korrusele ehk kunagisse operatsiooniblokki sisustatakse administratsiooni ruumid, saal ja protseduuride ruumid.

“Soklikorrusel on tulemas kõige suuremad muutused. Sinna ehitatakse köök, laod, personali puhkeruumid, morg ehk surnukuur. Fuajee jääb esimesele korrusele. Aga praegune peauks muutub tagumiseks sissekäiguks. Uus peasissekäik asub Harju KEK-i suunas, estakaadi peal,” seletab Sarapuu.
Uueneb ka B- ehk keskmise korpuse välimus. Asendatakse kõik aknad ning uued on PVC raamidega kahekordse klaaspaketiga aknad. Välisseinad soojustatakse ning katus isoleeritakse uuesti.

Üle 300 koha

Ehitus lõpeb järgmise aasta 31. augustiks. Pärast seda on B-korpuses 200 kohta õendus-hooldus osakonnas ja 150 kohta hooldekodus.

Mis saab aga haigla ülejäänud korpustest ehk kunagisest sünnitus- ja lasteosakondadest?
“Sünnitusosakond on praegu meie kasutuses ja seal vajab taristu pidevalt remonti. Kui B-korpus valmib, siis kolime selle osakonna tühjaks. Plaane on, kuid ehitamiseks on vaja raha,” ütleb Sarapuu.
Lasteosakond on praegu tühi ning seda püütakse vandaalide ning sadevete eest kaitsta. Ka kunagine morg ehk vana surnukuur on hetkel kasutuseta. “ Hoone maht on ülisuur ja sellele kasutuse leidmine on raske. Kokku on kogu hoones kasulikku pinda veidi üle 40 000 ruutmeetri, mis on mõne kaubanduskeskuse suurus,” seletab mees.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.