Kehra tüdruku joonistus oli laulupeo kunstikonkursil edukas (0)
Article title
Melissa Veetõusme joonistus.
Joonistusvõistlusele “Laulupidu 2069” saadeti kokku 720 joonistust, millest parimad valis žürii välja neljas vanusegrupis. Ära märgiti Kehra noore kunstniku Melissa Veetõusme töö.

Parimatest töödest on avatud Solarise keskuses näitus. Iga vanuserühma võidutöö autoril avaneb ka võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld.

Joonistuskonkursiga julgustati lapsi ja noori laulupeo juubeliaastal tutvuma selle 150 aasta pikkuse ajalooga. “Laulupidude traditsioon on tulevikus nende hoida ja kanda. Tahtsime konkursitöödes näha seda, mida nemad laulupidudest enim oluliseks peavad. Fantaasiarohked konkursitööd tõid välja nii seda, mis peab nende silmis alles jääma kui ka selliseid tulevikustsenaariume, mis peegeldavad noorte muret soojeneva kliima või laulupeo traditsiooni edasikestmise pärast,” rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Töid hinnati neljas vanuserühmas. Esile tõsteti järgmiste õpilaste konkursitööd.

1.-3. klassi võitja on Igor Zolin (Ahtme Gümnaasium) . 4.-6. klassi tublim on Erich Sildma (Kohtla-Järve Kunstide Kool, Ida-Virumaa). Tunnustati ka Eneli Toominga (Tallinna Ühisgümnaasium) ja Melissa Veetõusme (Kehra Gümnaasium) töid.

7.-9. klassi võitja on Mirtel Migur (Tallinna Tehnikagümnaasium) ning 10.-12. klassi võitja Merilin Poll (Tallinna Tehnikagümnaasium).

Iga vanuserühma parima töö autoril avaneb võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld ja tõrvikut. Iga vanuserühma kolmele parimale paneb Premia välja kasti jäätist ning Sokisahtel kingib esile tõstetud tööde autorile laulu- ja tantsupeo ametlikust kingipoest laulupeo seljakoti. Eripreemiad parimatele panevad välja veel Kumu, Kunstihariduse ühing ja ERRi Lastejaam.

Valikut parimatest konkursitöödest näeb alates 3. juunist Solarise keskuses avatud näitusel.

Konkurssi korraldasid Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja ERRi Lastejaam koostöös MTÜ Kunstihariduse Ühinguga. Auhinnad parimatele panid välja ABC Motors, Sokisahtel ja Premia.

 

(Laulu- ja Tantsupeo SA/HE)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.