Kehra käsipallurid võitsid Eesti karika (0)
Article title
Kehra käsipallivõistkond. Foto Jassu Hertsmann

Põlvas selgitati 29. detsembril välja tänavune meeste karikavõitja käsipallis, kui finaalis läksid vastamisi Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Karistusvisete seeria järel krooniti võitjaks HC Kehra, mille võidunumbriteks jäid lõpuks 32:31.

Avapoolaeg kuulus Põlva Servitile, mille võõrustajad võitsid 14:11. Teine poolaeg jätkus pikalt Serviti napis paariväravalises eduseisus. Loetud minutid enne lõppu jõudis HC Kehra 22:22 viigini. Seejärel pääses Serviti veel kahel korral juhtima, kuid külalised ei andnud alla.

David Mamporia viimase sekundi tabamus tegi seisuks 24:24, mis tähendas, et finaali võitja selgus karistusvisete järel.

Kaks esimest viskajat olid mõlemast tiimist täpsed, siis tõrjus Kehra poolel postide vahele vahetatud Siim Normak Mathias Rebase väravakatse seitsmelt meetrilt. Kümnenda ehk avaseeria viimase viske sooritas kogenud kehralane Janar Mägi, aga Varusk peatas selle.

Uues seerias olid seitse esimest üritajat edukad ja Mamporia viis Kehra ette 32:31. Sander Sarapuu viske tõrjus Nikolajev ning Kehra võitis viieaastase vaheaja järel, kokku aga 11. korda Eesti karika. Mamporia viskas 11, Naumenko viis ja Indrek Normak neli väravat. Põlvalaste täpsemad olid Celminš seitsme ning Muuga ja Anatoli Tšezlov nelja tabamusega.

Kehra võitis Eesti käsipallikarika viiimati aastal 2015. Äsjane tiitel on klubile järjekorras 11. Eesti meistritiitli sai Kehra viimati aastal 2014.
Samal ajal toimunud pronksikohtumises läksid vastamisi Raasiku/Mistra-SK Tapa/N.R. Energy. Pronksmedali pälvis Tapa klubi, alistades vastased 27:21 (15:11).