„Katuserahast“ mänguväljak puudega lastele (0)
Maardu eelmine linnavalitsus Georgi Bõstrovi juhtimisel läks ajalukku keemikute külast euroopaliku linna ehitamisega. Nüüdne linnavalitsus tahab hoolida inimestest. Kõikidest inimestest.

Hiljaaegu avasid Maardu linnapea Vladimir Arhipov ja riigikogu liige, Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps lasteaia „Rõõm“ territooriumil mänguväljaku liikumispuudega lastele.

„Mäng on väikese inimese töö, mis peab olema kättesaadav kõikidele lastele. Liikumispuue ei tohi olla takistuseks, et osaleda täisväärtuslikus elus võrdselt tervetete eakaaslastega,“ ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov mänguväljaku avamisel. „Maardus väärtustame ja aktsepteerime igaüht ning mänguväljaku avamine on vaid üks paljudest sammudest, mida linnavalitsus teeb puuetega inimeste elu hõlbustamiseks.“

Idee rajada mänguväljak just puudega lastele tekkis siis, kui Vladimir Arhipov oli Maardu aselinnapeaks sotsiaalküsimuste alal. Siis taotles ta läbi riigikogu Keskerakonna fraktsiooni „katuserahast“ linnale 10 000 eurot puudega lastele mänguväljaku rajamiseks. Rahanduskomisjon rahuldas taotluse. Nüüd, kui abilinnapeast on saanud linnapea, leidis Maardu lisaraha, et koos mänguväljakuga valmiks ka piirdeaed ja ööseks lukustatavad väravad.

„Paraku ei arva mitte kõik inimesed, et laste mänguväljak on just lastele mõeldud,“ tunnistas Maardu linna avalike suhete juht Jelena Katsuba. Selle pärast suletakse väljak kell 8 õhtul et kell 10 taas kõikidele lastele avada.

Koht, kus suhelda

Uus väljak võimaldab ka puudega lastel aktiivselt aega veeta, pakkudes jõukohaseid väljakutseid, ning on kohaks, kus eakaaslastega suhelda.

„Pole saladus, et puudega lastel pole suhtluskeskkonda. Aga uuel väljakul suhtlevad nad tervete eakaaslastega, see rikastab mõlemat poolt,“ oli Jelena Kotsuba kindel. Sest uutel atraktsioonidel ronimine on populaarne kõikide laste seas.

Mänguväljaku tarnijaks ja paigaldajaks oli Atix OÜ, mängukonstruktsioonide tootja on kvaliteetfirma Canyon. Väljak võimaldab liikumispuudega lapsel arendada oma lihaseid , saada julgust oma võimeid katsetades, kogeda saavutuse tunnet. Konstruktsioonidele pääseb ligi nii ratastooli kui ka vankriga.
Maardus on 1209 raske, sügava või keskmise puudega inimest, nendest 84 on lapsed.

Toetavad keeleõpinguid

Septembris algasid eesti keele B2-taseme kursused A&E Keeltekool keeleõpetajate juhendamisel Maardus üldhariduskoolide töötajate eesti keele oskuste parendamiseks. Suurem osa 17 Maardu õpetaja eesti keele õpingute kuludest kaetakse Maardu linna eelarvest.

Kursustel osalevad Maardu põhikooli ja Maardu gümnaasiumi töötajad, kes soovivad sooritada eesti keele riikliku taseme eksami, ning ka need õpetajad, kes tahavad parandada oma riigikeele oskust.
Maardu linnapea Arhipovi sõnul on õpetajate eesti keele oskus ülioluline ning linn toetab Maardu haridustöötajate soovi ennast arendada. „ Keele õppimine on järjepidev protsess, mis võtab aega ja nõuab vaeva. Mul on hea meel, et linnavalitsus leidis vahendeid ning pakkus Maardu õpetajatele tuge,“ lisas Arhipov.

Kursustel laiendatakse sõnavara, seletatakse lahti grammatika, koostatakse ametikirju, samuti mängitakse rollimänge, treenitakse avaliku esinemise oskust ja peetakse debatte. Keelekursused toimuvad Maardus septembrist kuni veebruarini. Koolituse pikkus on 80 akadeemilist tundi.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.