Kas õige voodipesu valimine on tõesti nii lihtne? (0)
See tundub nii lihtne – pehmed ja mugavad voodilinad, mis näevad suurepärased välja ja sobivad kokku sinu magamistoa interjööriga ning tagavad samuti ka kvaliteetse une. Kuidas valida midagi, mis vastab kõikidele kriteeriumitele? See ei pruugi olla kõige lihtsam ülesanne kuna sa soovid valida kõige parema variandi, mitte suvalise voodipesu. Sul on vaja teadmisi ja kaalutlust, kuna pead jätma meelde mõned peamised asjad. Seega räägime läbi mida täpselt peaks arvesse võtma.

Materjali kvaliteet

Peamine voodipesu valimise kriteerium, mis määrab ära palju kvaliteedi kohta, on materjal. Sinu voodipesu materjalist sõltub palju: Kui kaua see kestab, kuidas voodipesu käitub pärast pesu, kas see on sinu naha jaoks mugav ja pehme, kas see võimaldab nahal hingata, kas see pakub õige temperatuuri ja niiskuse tasakaalu öösel hoolimata aastaajast, kas see põhjustab allergiat? Kui on palju materjale, mille vahel valida, siis ära ole kindel, et kõige populaarsem variant vastab kõige rohkem sinu vajadustele. Puuvillane, satiin, linane, flanell või sünteetilised materjalid kõik omavad häid omadusi, mis muudavad nad unikaalseteks voodipesu valikuteks.

Universaalne puuvill

See on naturaalne materjal, mida võib masinas pesta, ning on üsna vastupidav. 100% puuvillast voodipesu toimib hästi niiskust imendades, võimaldades nahal hingata ning ei põhjusta mingit allergiat. Puuvillasel materjalil on juba palju eeliseid, kuid jäta meelde, et kõik sõltub materjali kvaliteedist ja tugevusest. Tee kindlaks, et su puuvillane voodipesu on vähemalt 200-220 grammise tihedusega ruutmeetri kohta, sellisel moel ei pea sa muretsema selle vastupidavuse üle, voodipesu näeb välja suurepärane isegi pärast mitut pesu, ja sellel on ilusam välimus.

Satiini sära

Jah, kuninglik satiin on tuntud oma sära poolest ja meenutab kergelt siidi, seega on ta väga pehme ja mugav naha vastu. Satiin on tihe materjal, mis muudab selle väga pikaajaliseks ja vastupidavaks kahjustustele – see säilitab isegi kõige säravamad värvid pärast mitmeid pesukordi. Satiini on lihtne triikida ja kui sa eelistad, et su voodipesu näeks täiuslik välja, kuid ei soovi veeta tunde triikides – vali oma voodi jaoks satiin. Satiinist voodipesu võib muutuda silmapaistvaks interjööri osaks. Naturaalne sära, erinevad värvid ja mustrid on suurepärased erakordse interjööri loomiseks magamistoas.

Unikaalne linane

Linane pole kõige populaarsem valik voodipesu jaoks, kuid sellel on mitmeid lojaalseid fänne, kes usuvad sellesse. Linane pole nii tihe ja on veidi kare naha vastu, seega võrreldes satiiniga on see materjal üsna raske, tahke ja üsna kõva. Hoolimata sellest võivad paljud inimesed valida linase materjali kui nad otsustavad valida kvaliteetset und. Naturaalsest linasest voodipesu on täiuslik valik igal aastaajal. Linane ei lase suvisel ajal kehal üle kuumeneda ja hoiab talvel sind soojas. Linane on suurepärane variant niiskuse hoidmiseks, seega hoiab see su kehatemperatuuri stabiilsena – sa ei hakka isegi kõige kuumemal suveõhtul higistama. Samuti on linane materjal suurepärase antibakteriaalse omadusega, seega on see täiuslik variant inimestele, kellel on allergiad. Ainus viga mida silmas pidada on see, et see läheb lihtsalt kortsu, seega pead veidi rohkem triikimise kallal vaeva nägema.

Koheva flanelli soojus

Flanell on puuvilla tüüp, mis on kaetud pehme kihiga – väga meeldiv naha vastas. See on populaarne voodipesu variant talvel. Flanell voodipesu pehmus aitab soojust säilitada – õhu vahed pehmes kihis ei lase külmal õhul läbi tulla, ning hoiab keha soojust sees. Kuid see pole soovitatav suveöödeks, seega kui otsustad valida flanell voodipesu talveks, pead otsima alternatiivse variandi suveks. Flanell ei tundu ka olevad sama vastupidav, kuna pehme pealiskiht hakkab üsna tõenäoliselt muutuma aja jooksul topiliseks, seega ei säilita see oma head välimust. Kuid kui sa soovid säilitada hea välimuse nii kaua kui võimalik, siis vali kõrge kvaliteediga flanell lühikesema pealiskihiga. See on täpselt sama pehme ja mugav, kuid säilitab oma uue välimuse, isegi pärast mitut pesukorda.

Seega, tee kindlaks, et pöörad tähelepanu oma magamisharjumustele ja –vajadustele enne kui otsustad oma voodipesu materjali. Lõppkokkuvõttes on materjal peamine faktor, mis otsustab kvaliteedi, et lasta sul öösel täielikult lõõgastuda. Mõtle aastaaja peale, säilitamise aspektide peale ja ära unusta oma naha allergiaid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.