Karu pole mingi haruldus (0)

Teisipäeval nägi kohalik elanik Harku vallas Muraste ja Suurupi vahel liikumas karu ja teavitas sellest Eesti Jahimeeste Seltsi. Jahimeeste selts pani informatsiooni oma kodulehele, kust see liikus ka Harku valla sotsiaalmeediasse, põhjustades inimestes ärevust – jälle karu!

Alles see oli, kui kevadel Haaberstis suur emakaru kalpsas, pojad ja politseinikud kannul. Nüüd siis vaevalt 15 kilomeetrit eemal, Murastes-Suurupi kandis. Kas see võis olla hoopis kellegi (toimetusel nimi teada) pahatahtlik nali, ajada inimesed ärevusse…

Vastab Eesti Jahimeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts

Teavitus, mille me saime, oli väga neutraalne – nähti karu. Jahimeestes ei tekkinud mingit kahtlust, – kuigi 100% ei saa milleski kindel olla – et selline sündmus aset leidis. Miks peaks inimene valetama? Pealegi pole karu ju tänapäeval – ka suurlinna läheduses – mingi haruldus. Pidasime paremaks inimesi informeerida. Ka teavituse täpsemaks uurimiseks polnud ju põhjust, mingit intsidenti ei toimunud. Inimene sai karuga kokku ja palus teisi inimesi hoiatada.

Kas see võis olla sama karu, kes kevadel oli Haaberstis?

Seda ei saa kinnitada ega ümber lükata – ei kaalunud ega mõõtnud tookord karu keegi. Võrdlusmaterjali pole. Karusid on praegu palju.

Kas see ongi tänapäeva uus normaalsus, karuga metsas kokku saada?

Tallinna ümbruses karu ikkagi kohatakse, päris tihti. Paarikümne kilomeetri raadiuses neid on. Pahandusi ega õnnetusi – jumal tänatud! – pole juhtunud. Nii et erilist häirekella lüüa pole mõtet. Tuleb lihtsalt arvestada, et kui inimesed metsa seenele-marjule lähevad, hoiaksid omavahel sidet. Reeglina hoiab karu ikka inimestest eemale. Kas see karu kohtamine nüüd uus normaalsus on, ei oskagi öelda, aga sellega tuleb arvestada. Loodus meie ümber on praegu väga mitmekesine ja rikkalik.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.