Kaasav eelarve annab Maardu järvele kai (0)
Article title
Maardu järv. Foto Andres Tohver

Maardu linnavalitsus kuulutas jaanuaris välja ideekonkursi “Kodulinn kaunimaks 2020”. Laekunud 30 ettepanekust pandi hääletamisele kuus, millest enim toetust pälvis soov rajada Maardu järvele kai.

Kaasavat eelarvet koostatakse Maardu linnas juba neljandat aastat ideekonkursi “Kodulinn kaunimaks” raames. 2017. aastal võitis konkursi kaasaegne laste mängu- ja spordiväljak, 2018. aastal tehniline hoone linnastaadionile ja 2019. aastal kaasaegne korvpalliväljak.
“Kõik need ideed viidi ellu. Samuti leidsid realiseerimist ka need maardulaste vahvad ettepanekud, mis ei kogunud enamust häältest. Nii näiteks korrastati Muuga külaplatsi, ehitati koerteplats linna põhjaossa, metsaparki rajati disc golf´i rada, Kellamäe park sai metallist kuju, alustati Maardu põhikooli spordiväljaku projekteerimist,” meenutab linna kommunikatsioonijuht Jelena Katsuba.

Konkursi “Kodulinn kaunimaks 2020” kuulutas Maardu linnavalitsus välja tänavu jaanuaris.

5. veebruariks laekus kokku 30 ideed, millest sugugi mitte kõik ei vastanud konkursi tingimustele. Idee nimelt pidi vastama kolmele kriteeriumile: selle maksumus ei võinud ületada 40 000 eurot, seda pidi olema võimalik realiseerida 2020. aasta jooksul ja selle hooldamisega ei tohtinud kaasneda ebamõistlikke kulusid.

Hääletamine kestis 20. veebruarist 20. märtsini. Selleks oli kõigil vähemalt 16-aastastel Maardu linna elanikel kolm võimalust:
1) Elektrooniliselt läbi www.volis.ee portaali, mis eeldas sisselogimist ID kaardi või Mobiil ID kaudu. 80 protsenti häältest laekuski läbi VOLIS-e.
2) Saates oma valiku e-maili teel aadressile linnavalitsus@maardu.ee. Hääletaja pidi meili kirjutama oma täisnime, isikukoodi ja idee või ideed, millele ta oma toetuse soovis anda.
3) ID kaardi või passi alusel Maardu vaba aja keskuses tööpäevadel kell 10–16.

Maardu linna eripäraks kaasava eelarve koostamisel on olnud, et iga hääletaja saab oma toetuse anda kahele ideele, mis tema arvates tuleks konkursi raames teostada. Kokku laekus tänavu 299 häält.

Kui hääled olid kokku loetud, selgus, et suurima toetuse – 113 häält – oli pälvinud Olga Sokolovskaja väljapakutud Maardu järve kai, mis rajatakse juba selle aasta jooksul, nagu kaasava eelarve reeglid ette näevad.

Avalikkust ei teavitatud kaasava eelarve hääletuse tulemustest siiski mitte kohe, kui hääletamine lõppes, vaid alles aprilli lõpus.
Linnavalitsus lubas, et teine suurt kogukonna poolehoidu saanud idee Muugale välijõusaali seadmete püstitamisest võetakse samuti tööplaanidesse. Kaalutakse ka koerte mänguväljaku rajamist, samuti bussipeatuste uuendamist.

Hääletamisele pandud ettepanekud

Maardu järve kai – 113 häält
Välijõusaali seadmed Muugale – 98 häält
Loodus- ja kultuurilooline õpperada Maardusse – 43 häält
Viljapuu puiestee sillad – 21 häält
Fotoraam Kellamäe parki – 17 häält
LED ekraaniga Muuga aedlinna silt – 7 häält

Hääletusele ei pandud ettepanekuid

Veetorni taastamine
Laste mänguväljak Kellamäe parki
Mobiilne pargiraamatukogu
Koerte mänguväljak Muuga aedlinna
Metsapargi kanali puhastamine ja selle kaldale paadijaama loomine
Puude ja põõsaste istutamine Kellamäe parki
Keskväljak/jõulukuuseplats Muuga aedlinna
Kaaned prügikastidele
Tasuta autobussisõidu pikendamine Iruni
Vaba püsilava tiigi juurde
Püsilava tiigi kaldale
Viljapuu puiestee mänguväljaku paremaks muutmine
Külakiik
Vabaaja keskus
Lasketiir Maardusse
Noortepark Muuga aedlinna
Tasuta pakendi äraveo teenus
Püstitada lasteaedadesse kasvuhooned, et seal õppida seal eesti keelt
Maardu järve rannavalve
Viljapuu kaldarada
Koerte jäätmepeatused
Perekohvik
Elektroonilised tablood bussipeatustesse
Õunapuude istutamine Maardu linna

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.