Jüris avati suur pallimängude hall (0)
Rae vallas Jüris avati möödunud laupäeval kohalike rõõmuks Pallihall, generic kuhu rajati suuremate spordiürituste tarbeks 600 istekohta pealvaatajatele. Juba detsembri lõpus tuleb sinna oma Eesti meistriliiga mängu pidama valitsev meister korvpallis BC Kalev/Cramo.

Pallihall on olemasoleva Jüri spordihoone laiendus, mis on omakorda Rae valla spordikeskuse osa. Vastvalminud hallis on kahe väljakuga korvpallisaal; kardiosaal, kus saab läbi viia spinningu (grupitreening trenažöörratastel – M.T.) ja sõudeergomeetrite rühmatreeninguid.

Rae abivallavanema Jens Vendeli sõnul uuendati samas ka Jüri spordihoone vana osa ning seal arendustööd veel jätkuvad. „Valmib suur, 170-ruutmeetrine multifunktsionaalne ruum kergejõustiku harrastamiseks, kus saab olema ka 50-meetrine jooksurada,“ selgitas ta. „Samuti valmib korraliku suurusega aeroobikasaal, kus korraga saavad treenida kuni 35 inimest.“

Kavas on parendada ka tervisespordi harrastamise võimalusi õues. Valgustatud Jüri terviseradadele, mida on 5,2 kilomeetri pikkuses, pannakse peale multšikate. Terviseradadel sportijad saavad kasutada ka Pallihalli riietusruume ja saunasid.

Vana jäi kitsaks

Rae vallavanem Mart Võrklaev ütles, et spordikeskuse laiendamist oli vallaelanikele väga vaja. „Jüri gümnaasiumi laiendamisega kasvas vajadus uute spordiruumide järele, ja teiseks kasvas spordikeskuse külastajate arv – spordihuvilised vallakodanikud ei mahtunud enam ära,“ lausus ta.

Üks eesmärke Pallihalli kavandades oli, et seal saaks läbi viia ka kõrgetasemelisi spordivõistlusi. Kui Eesti korvpallimeister tuleb Jürisse mängima veel käesoleval aastal, siis tulevikus tahetakse Rae valda tuua tippvõistlusi ka teistel aladel. „Teada on, et järgmisel aastal tahab Eesti Maadlusliit korraldada Pallihallis Kristjan Palusalu mälestusvõistluste turniiri,“ ütles vallavanem. „Huvitundjaid on olnud mitmeid, eks lähitulevik annab suuremate võistluste osas rohkem informatsiooni.“

Võrklaeva sõnul on elu näidanud, et kõige suurema publikuhulga meelitavad kohale hoopis võistlused, kus kohalikud kaasa löövad.

Aitab tippu pürgida

Uus ja uhke pallihall ehitatakse tavaliselt siis, kui kohalik võistkond tipptasemel võisteldes suure publikuhulga saali meelitab. Rae vallas praegu aga ükski saalispordi võistkond Eesti tipptasemel ei mängi – meistriliigas pole ei korvpalli-, võrkpalli- ega käsipalliklubi. Abivallavanem Jend Vendel loodab, et uus spordihall innustab senisest rohkem vabariigi tippude kõrvale pürgima. „Kindlasti aitavad paremad tingimused kaasa intensiivsemale trennile, ning loodame, et uus Pallihall toob ka rohkem noori sporditegemise juurde,“ lausus ta.

Abivallavanem ütles, et spordihalli planeerides mõeldi ka selle peale, et tulevikus osaleb mõni valla spordiklubi mõne spordiala kõrgliigas. Selle eesmärgiga loodi tänavuse õppeaasta alguses Rae huvikooli alluvusse spordiosakond, kus tegeldakse õppe- ja treeningtööga. „Aastate pärast loodetakse kindlasti kõrgemate sihtideni jõuda,“ märkis Vendel.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.