Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile (0)
Article title
Tallinna uhket jõulukuuske ehivad kaunid käbid. Foto: Meelis Piller

Neljapäeva keskpäeval püstitati Raekoja platsile jõulukuusk, millest saab uuest nädalast traditsiooniliselt ka jõuluturu keskpunkt.

„Suure puu langetamine ja transport väljastpoolt Tallinna oli paras meistritöö, kuid kulges õnneks viperusteta ja kuusk jõudis kohale isegi oodatust varem,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Pere, kelle krundil kuusk kasvas, ei ole krundile veel oma kodu püstitamisega alustanud, kuid loodavad, et kuuse loovutamine on positiivne märk — kuuse asemele kerkib kodu. Tänavust kuuske ehivad uhked käbid.

Jõulutulede süütamine kuusel ning ka jõuluturul selle ümber toimub 26. novembri õhtul kell viis. Järgmisel pühapäeval süüdatakse kuusel ka esimese advendi küünal.

Seekordne Raekoja platsi kuusepuu kasvas Kuusalu vallas. Kuuske hakati langetama neljapäeva hommikul varavalges ning Raekoja platsile jõudis puu sama päeva keskpäevaks. Reedest alustati jõuluturu müügimajakeste paika seadmise ja kuuse kaunistamisega.

Kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile paigaldatava jõulukuuse otsinguid juba septembri keskpaiku. Linna esindusväljakule jõulupuud otsides seadis Kesklinna valitsus eeltingimuseks, et kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe. Eelnenud kolmel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud siitsamast Tallinnast.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.