Jätkuvad Veskitammi liiklussõlme ehitustööd (0)
Article title
Teeehitus Kose-Võõbu vahel. FOTO: Maanteeamet
Tallinn–Pärnu–Ikla maantee 13,0–13,7 kilomeetritel ehk Veskitammi liiklussõlme juures alustati ehitustöödega mullu kevadel. Talveperioodil ehitustööd peatusid ning jätkuvad alates tänasest ehk 15. aprillist.

“Möödunud aastal tehti Veskitammi liiklussõlme ehitusobjektil põhimahus kaeve- ja täitetööd, rajati kommunikatsioonid ning ehitati tunnelid,” sõnas teedeehituse direktor Ain Pähkel.
“Kommunikatsioonid vajavad aga rajamist ja kaevetööd tegemist veel maanteest vasakule jäävatel tänavatel ja Jälgimäe-TOPi kogujatee mahasõidul. Suuremahulisema tööna on tegevusplaanis ka kogu objektile kahe viimase kattekihi paigaldamine.”

Tööde planeerimisel pööratakse eriliselt tähelepanu magistraalliikluse sujuvusele. Arvestades käesoleval aastal teostatavaid töid, kasutatakse põhimaanteel peamiselt 2+1 sõiduradadega liikluskorraldust, seda eriti põhitee viimaste asfaldikihtide paigaldamise ajal.

Millega peavad arvestama liiklejad ja kohalikud elanikud?

Veskitammi liiklussõlme ehituse raames rekonstrueeritakse osaliselt ka Laagri aleviku tänavad: Nõlvaku, Vanasilla, Seljaku. Ehitustööde käigus kaevatakse vana tee ning rajatakse uued konstruktsioonikihid, samuti uuendatakse kommunikatsioone. Kuivõrd rekonstrueeritavad tänavad on kitsad, siis ei ole võimalik kasutada ehitustöödel osalist tänava sulgemist ja eelmainitud tänavad suletakse ning avatakse järk-järgult tagamaks kohaliku liikluse toimimine.

Olgugi, et Laagri alevikku rajatud kolme jalakäijatele mõeldud tunneli betoonitööd valmisid möödunud aastal ja talviseks perioodiks avati need juba liiklejatele, suletakse alates homsest tunnelid liiklejatele uuesti.

Jalakäijad suunatakse ajutiselt üle raudtee ja Laagri Selveri juurde rajatud ajutise foorreguleeritud ülekäigu kaudu. Tunnelite sulgemine on vajalik, et teostada tunnelites asfaltkatte ja püsivalgustite paigaldus ning graffitite eemaldamine.

Veskitammi raudteeülesõidu taasavamine liiklusele on planeeritud maikuusse.

(HE)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.