Järveküla saab tuleval õppeaastal põhikooli (0)
Rae vald kuulutas esmaspäeval välja hanke, et leida kolme paralleelklassi ning 650 õpilaskohaga Peetri piirkonna Järveküla kooli ehitaja. Esimesi lapsi võetakse vastu juba tuleva aasta 1. septembril.

Järveküla kool rajatakse kiiresti kasvavasse Peetri piirkonda. Täpsemalt hakkab hoone asuma Vana-Tartu maantee ja Reti tee nurgal. Uuest koolist vaid sadakond meetrit eemal, Tallinn-Tartu uue maantee ääres ehitatakse praegu suure sisehalliga ekstreemspordikeskust.
Järveküla kooli hoone projekteeris SWEDCO Projekt AS ja see ehitatakse kolmes omavahel ühenduses oleva osana. Üks neist on algklasside maja, teine on kompleksi südames asuv aatrium koos söökla ja aulaga ning kolmas on põhikooli osa koos spordikompleksi, huvialakooli ja raamatukoguga. Hange ehitaja leidmiseks kuulutati välja 20. juulil ning ettevõtted saavad esitada pakkumist kuni 31. augustini.

Ruumi spordile ja harrastustele

Abivallavanem Madis Sarik on toonud välja, et spordikompleksi osas hakkab asuma 150-ruutmeetrine jõusaal ning pea 300-ruutmeetrine mitmeotstarbeline saal. Seal on ruumi näiteks tantsutreeningutele ning teistele suuremat ruumi vajavate huvitegevuste jaoks.

“Spordikompleksis näeb projekt ette ka ujulat. Kui vaadata kogu kompleksi koos välivõimalustega, siis selle sisse kuulub spordiväljak pallimängude ja kergejõustikualade harrastamiseks,” ütleb Sarik.
Staadioni mõõdud on 38×60 meetrit. Rajatise ümber hakkab asuma tartaankattega jooksurada. “Sporditegemise võimaluste loomise juures peetakse oluliseks seda, et nii välisrajatisi kui ka siseruume saab kasutada ka peale õppetööd. Seepärast on hoone kolmekorruselisse tiiba mõeldud eraldi sissepääs spordikompleksi, kus asuvad riietusruumid koos pesemisvõimaluste ja saunaruumidega,” lisab Sarik.
Uue hoone suletud netopind on 11 967,2 ruutmeetrit. Ehitise alusepinnana on arvestatud 7015,5 ruutmeetrit ning koolihoone maksimaalne kõrgus on 12,5 meetrit.

Ehitusaega on vähe

Ehitusaega on vähe – kõigest aastat. Kool peab saama valmis 2016. aasta sügiseks. “Graafik saab olema väga pingeline, aga kooli avame kindlasti järgmise aasta 1. septembril,” räägib kooli ehitust eestvedaja abivallavanem Madis Sarik.
Arengut ja planeeringut korraldav abivallavanem Priit Põldmäe on lisanud, et Reti tee piirkond muutub tänu uuele koolile tundmatuseni. Ehitatava kooli läheduses on huvi tuntud ka tennisehalli rajamise vastu. “Uue kooli ümbrusest on kujunemas Järveküla keskus”, räägib abivallavanem.

Hoone süda on aatrium

Järveküla kooli hoone projekteeris SWEDCO Projekt AS ning see ehitatakse kolmes omavahel ühenduses oleva kompleksina. Hoone südames asub aatrium koos söökla ja aulaga.
Peasissekäik on hoone aatriumis, kust pääseb edasi nii algkooli kui ka põhikooli osadesse. Aatriumi fuajee taga asub söökla ja köök koos teenindavate ruumidega. Kahekorruselise aatriumi teisel korrusel hakkab asuma aula koos lava, riietusruumide ja helitehnikaga.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.