Hüüru tehnoparki kerkivad tootmishoone ja laohotell (0)
Allika tööstuspargis said nurgakivi kaks uut hoonet, mis valmivad järgmise aasta juunis. Ühes neist hakkab tegutsema seadmetootja Stera, teise saab aga erinevatele tootmis- või logistikaettevõtetele välja rentida.

AS Harju Elekter on arendanud Allika tööstusparki 2013. aasta kolmandast kvartalist, kui Hüüru külla soetati tootmismaa. Tänaseks kuulub ettevõttele Paldiski maantee ja Harku karjääri vahel 14,8 hektarit. Mullu juunis valmis pargis tuletõrjehüdrante, pumplaid, pumpasid, mahuteid ja eraldajaid tootva OÜ Eccua hoone. Aastatel 2009-2010 ehitati samasse kõrvale AS-i M.V.Wool kalatehas.

Oktoobri eelviimasel reedel said uues tööstuspargis nurgakivi korraga kaks ehitist. Angerja tee ning Paldiski maantee vahele ehitab AS Rand ja Tuulberg ASi Stera tootmishoonet. Sellest on praegu valmis vundament ning osa betoonkonstruktsioone.

Angerja teest põhja poole ehitatakse Harju Elektri laohotell ehk tootmis- ja laobokside hoone. Sellel on juba katus peal, seinad osaliselt paigas ning maja suurus aimatav.

Kolib Saue linnast valda

Stera hoone vundamenti asetasid asjakohase nurgakivisilindri koos dokumentide ja projektidega Harju Elektri juhataja Andres Allikmäe, nõukogu esimees Endel Palla ja ASi Stera tegevjuht Heikki Ajanko.
Laohotellile nurgakivi pannes ütles Saue vallavanem Andres Laisk: “Kui väga ei tundu see koht ka Harkuna ja Harku vallana, on see ometi veel Saue. Ma panen selle kinnituseks kapslisse vallalehe Koduvald. Hea meel on näha, et majandus kasvab ja ettevõtlus areneb.”

Mida uutes hoonetes tootma või arendama hakatakse, sellest rääkis maakonnalehele Harju Elektri kinnisvara ja energeetika teenistuse juhataja Aron Kuhi-Thalfeldt. Tema sõnul valmib Stera hoones järgmise aasta jaanipäevaks 3700 ruutmeetrit pinda. 2018. aasta sügiseks lisandub veel 4900 ruutmeetrit. Hoone projekteeris Architec OÜ ning see ehitatakse monteeritavast raudbetoonkonstruktsioonist ja paneelidest. Elemendid toodab ja paneb paika AS E-Betoonelement. “Stera Grupp toodab mehaanilisi ja elektromehaanilisi seadmeid. Peakontor asub Soomes, Eesti tehas töötab praegu Saue linnas,” ütles Kuhi-Thalfeldt. Uues tootmishoones on kuni180 töökohta.

Huvilisi juba on

Ka Harju Elektri laohotell ehk tootmis- ja laobokside hoone valmib tuleva aasta hiliskevadel. “Ehitame valmis kapitaalse raudbetoonkonstrukstsiooniga hoone. Selles on boksid, mille suurus on alates 440 ruutmeetrist. Nendes saab arendada väiketootmist ning bokse saab kasutada ka laona,” selgitas Kuhi-Thalfeldt. Vastavalt rentniku soovidele saab panna üles kuni kahetonnise tõestejõuga rippkraana. “Väikest tootmispinda otsitakse päris palju. Kes tahab 300, kes aga 400-ruutmeetrist ruumi paari inimesega töötamiseks. Hoone katusele ja seintele paigaldatakse 130 kW võimsusega päikeseelektrijaam. Olemas on ka kontori- ja olmeruumid,” ütles Kuhi-Thalfeldt.

Kas ja kuidas Allika tööstusparki edasi arendatakse? Detailplaneeringud on olemas ning kruntidele on rajatud teed ning vajalikud tehnovõrgud. “Kolm kinnistut nende majade ja Paldiski maantee vahel on veel pakkuda. Tahame sinna ehitada hooned ja need välja rentida. Huvilisi on juba olnud,” vastas Kuhi-Thalfeldt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.