Hiigelterminali ehitus algab tuleval aastal (0)
Nädal tagasi leppisid Eesti ja Soome majandusministeerium kokku, et ehitatakse kaks veeldatud gaasi terminali: üks Eestisse Paldiskisse ja teine Soome Inkoosse. Pakri poolsaare terminali ehitus algab tõenäoliselt juba uuel aastal ja see maksab umbes 250 miljonit eurot

Alexela Energia AS-i juht Marti Hääl kinnitas Harju Elule, et ehituse algus on mõningases sõltuvuses Euroopa institutsioonide protseduuridest ja tähtaegadest. Hiljemalt 2015. aastal algavad terminali ehitustööd. Ettevalmistavad tööd on juba alanud ja jätkuvad ka sel aastal. Rajatis on plaanitud Pakri poolsaarele

“Lõplik maksumus on veidi sõltuvuses terminali täpsetest tehnilistest parameetritest. Tänase parima teadmise juures kujuneb terminali maksumuseks suurusjärgus 250 miljonit eurot,” ütleb Hääl.

Sadu ehitajaid

Kui palju ehitus ning hilisem tegutsev terminal töökohti loob? Marti Hääle sõnul prognoositakse ehitustegevuse ajal neid järgmiselt: “200-250 inimest Eestist on hõivatud otseselt ehitustegevusega. Sama palju on ajutiselt imporditud tööjõudu (projekteerijad, insenerid jm spetsialistid, keda LNG valdkonnas Eestist võtta pole).”

50-100 inimest on hõivatud tugiteenustega, näiteks toitlustavad ja valvavad. Terminali opereerimise ajal on vajalikud umbes 35 töökohta ning lisanduvad ka lähipiirkonna tugiteenuste osutajad.

Turvalisus on range

Kuidas on täidetud keskkonna- ja ohutusnõuded? Paldiski linn ei asu terminalist just väga kaugel. Hääle sõnul on keskkonnamõjudega seotud uuringute ja hindamistega on tegeldud alates aastast 2009. Kaasatud on vastavate erialade parimaid spetsialiste nii Eestist kui välisriikidest.

“Keskkonnaameti poolt heaks kiidetud aruanne kaardistab projekti mõjud nii loodusele kui ka inimestele. Samuti näeb ette konkreetsed meetmed nii terminali ehituse kui opereerimise ajaks, ” lisab Hääl. Tema sõnul on nõuded projekti elluviimisel kohustuslikud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.