Harjumaa „Turvaline kool 2016” on Loo Keskkool (0)
Täna, 12. detsembril, kuulutati projekti „Turvaline kool 2016” Harjumaa eeskujulikumaks kooliks Loo keskkool. Koolile anti üle rändkarikas ning seinaplaat „Turvaline kool”.

Sel aastal osales projektis kokku kaheksa kooli, lisaks Loo keskkoolile veel Keila kool, Maardu gümnaasium, Kajamaa kool, Turba kool, Nissi põhikool, Vasalemma põhikool ning Muraste kool.

Viie aasta jooksul on konkursil osalenud 24 Harjumaa kooli. Koolidel on lubatud osaleda ka mitmel aastal, mis annab korraldajatele ja ka koolile endale võimaluse hinnata arengut.

Projekti eesmärkideks on eelkõige tähtsustada turvalise kooli teemat ning välja selgitada ja tunnustada aktiivselt turvalisusega tegelevaid koole Harjumaal. Projekti raames täidavad koolide töörühmad enesekontrolli küsimustikud, viivad läbi küsitluse lastevanemate seas ning neid külastab ka „Turvaline kool” komisjon.

2012. aastal alustatud pilootprojekti eesmärgiks on aidata ja toetada koole turvalisuse laiapõhjalisel enesehindamisel, pakkudes selleks Maailma Terviseorganisatsiooni praktikale toetuvat hindamist ning nõustamist.

Varem tunnustatud koolid:

2012 – Kuusalu Keskkool
2013 – Ääsmäe Põhikool
2014 – Laulasmaa Kool
2015 – Saue Gümnaasium

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.