Harjumaa teenetemärgi sai ka kolm maavanemat (0)

Selgusid viimased viis Harju maavanema poolt antava tunnustuse – Harju maakonna teenetemärgi – kavaleri. Autasud anti üle 30. detsembril Rahvusooperis Estonia toimunud pidulikul aktusel.

Viimasteks Harjumaa teenetemärgi kavalerideks on Lembit Pallas (Tabasalu Ühisgümnaasiumi matemaatikaõpetaja, Tallinna Tehnikaülikooli matemaatika-loodusteaduskonna lektor, Tabasalu Triatloniklubi treener), keda tunnustatakse pühendunud panuse eest pedagoogilises tegevuses reaalainete õpetamisel ja Tabasalu Triatloniklubi loomisel, ning päästeliidu nõukogu esimees ja vabatahtlik päästja Rait Killandi, kes saab teenetemärgi panuse eest päästeala vabatahtlikku tegevusse ja Eesti kodanikuühiskonna edendamisse.

Lisaks saavad teenetemärgi ka kolm endist Harju maavanemat – praegune Tallinna linnavolikogu liige Ülle Rajasalu, kes oli Harju maavanem aastatel 2009-2017; Loksa linnapea Värner Lootsmann kes pidas maavanema ametit aastatel 2006-2009 ning Mait Kornet, Harju maavanem aastatel 1994-1999.

Harju maakonna teenetemärgiga on Harju maakonnale osutatud teenete eest tunnustatud silmapaistvamaid isikuid alates 1996.aastast.

Aastatel 1996-2016 tunnustati Harju maakonna teenemärgiga 78 inimest. Aastal 1996 said esimesed teenetemärgid Julius Põldmäe ja Toivo Veenre.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.