Harjumaa – oleme väisamist väärt (0)

Huvi reisimise ja turismi vastu kasvab kogu maailmas. Nii ka Eestis ja Harjumaal. 8.–10. veebruarini toimub rahvusvaheline turismimess Tourest 2019. Tourest on pikima ajalooga ja suurim turismimess Balti riikides, mis sai alguse pea 30 aastat tagasi, 1991 aastal. Aastal 2004, kui Eesti Turismifirmade Liit otsustas messil eraldi Eestit tutvustava „Puhka Eestis“ halli avada, on ka Harjumaa Turism messil kohal olnud.

Messi eel tehakse ikka kokkuvõtteid sellest, kuidas eelmisel aastal turismindus edenes, kuidas on läinud paljuräägitud teemal – meie põhjanaabrite, soomlaste, vastuvõtmine meie turismiasutustes. Kui kogu Eesti mastaabis on Soome turistide arv vähenenud, siis Harjumaa üllatab taas. Põhjanaabrid armastavad meid, Harjumaal kasvas ööbivate soomlaste arv kogunisti 11%.

Harjumaa imeline loodus ning põnevad turismiatraktsioonid meelitavad siia aina enam ka lätlasi, sakslasi, venelasi. Isegi Suurbritanniast ja Rootsist pärit turistide arv kasvas meil mullu. Senisest tagasihoidlikumaks jäi kodumaiste turistide hulk, aga kokkuvõttes võime öelda, et Harjumaa turismil oli läinud aasta hea aasta.

Esimesed giidid

2018. aasta algul asutati Harjumaa Turismiühing, mille eesmärgiks on liita ning koostööle ärgitada maakonna giide ja teisi turismiga seotud asjaosalisi – olgu nendeks siis turismiettevõtjad, vabaühendused või omavalitsused. Ühing on aasta jooksul tasapisi kasvanud ja aktiivselt Harjumaa Turismi turundustegevuses kaasa löönud. Koos sai Harjumaad tutvustatud ja turundatud nii Helsingis kui ka Tamperes.

2018. aastal atesteeriti Harjumaal esimesed giidid. Aasta esimesel poolel kaheksa ja aasta lõpus detsembri algul 13. Kokku tegutseb nüüd Harjumaal 21 giiditeenuse pakkujat, kelle tegevuspiirkonna ja matkamarsruutide kohta saab täpsemat informatsiooni Harjumaa Turism veebilehel www.visitharju.ee.

Läinud sügisel, oktoobris, avas uksed Arvo Pärdi keskus Laulasmaal ja kohe novembri algul toimus uues keskuses Põhja-Eesti turismikonverents, kus taaskord tunnustati Põhja-Eesti tublimaid turismiettevõtjaid. Ja nagu ikka, kolmes kategoorias – parim suurettevõte, parim väikeettevõte ja parim turismitegu. Harjumaalt sai parima suurettevõtte tunnustuse Hestia Hotel Laulasmaa SPA ja parima väikeettevõtte tunnustuse Pakri Parun OÜ.

Turismiaastaks valmis

Tallinna lähiümbrus pakub palju põnevat nii sise- kui välisturistile. Kaunis loodus on lühikese autosõidu – aga miks mitte jalgratta-, bussi- või rongisõidu – kaugusel. Harjumaa turismimaastikul tegutseb palju erinevaid turismiteenuse pakkujaid. Eelmisel aastal avas uksed mitu uut kodumajutust ja puhkemaja, kus on võimalik pere või sõpradega mõnusalt puhata. Külastajale on avatud teema- ja seikluspargid.

Nii palju erinevaid aktiivse teenuse pakkujaid nagu praegu pole Harjumaal kunagi olnud. Samuti pole välisturistide hulgas olnud nii suurt huvi meie looduslike ja tehislike huviväärsuste vastu. Rummu karjääri võib pidada Eesti üheks tuntuimaks ja külastatavaimaks veekoguks ning talvise Jägala joa juures pikniku pidamise koos vaadetega looduse meistriteosele võtab oma reisikavva järjest rohkem välisturiste.

Harjumaal saab seigelda nii maa peal kui maa all, õhus ja vees nii suvel kui talvel. Tulla võib perega, sõpradega, meeskonnaga – igaühele on midagi.

Tule külasta meid Tourestil ja plaani oma puhkus Harjumaal! Vaata ka meie sündmuste kalendrit veebis www.visitharju.ee!

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.