Harjumaa muuseumist saab Keila linna asutus (0)
Üle kahe aasta tagasi tegi kultuuriministeerium ettepaneku Harjumaa muuseumi tegevuse ümberkujundamiseks ning hoonete ja varade üleandmiseks omavalitsustele. Plaanis oli luua muuseumi haldamiseks kolme omavalitsuse sihtasutus, nüüd moodustakse aga Keila linna munitsipaalasutus.

Keila linnapea Enno Fels ütles Harju Elule, et huvi mäluasutuse vastu on omavalitsusel olemas. “Muuseum paikneb linnas, selle tähtsus Keilale suureneb veelgi seoses Jõesaare arendamisega. Seetõttu oleme huvitatud muuseumi edasisest heast käekäigust ja arendamisest,” ütles Fels.

Pikalt peetud läbirääkimiste käigus jõudsid piirkonna omavalitsused seisukohale, et ei ole mõttekas osaleda ühise sihtasutuse loomisel. Seega moodustatakse Keila munitsipaalmuuseum.

Kultuuriministeeriumiga kokkuleppel jätkub Harjumaa elukeskkonnaga seotud ajaloolis-kultuurilise väärtusega materjalide uurimine ja säilitamine. Samuti jätkub riigipoolne finantseerimine. “Amandus Adamsoni maja Paldiskis tuleb Keilale samuti üle kui Harjumaa muuseumi osa. SA Padise Muuseumid jääb tegutsema nii nagu varemgi,” lisas Fels.

Praeguse kava kohaselt saadetakse vastav eelnõu detsembrikuu linnavolikogusse.

Muuseum loodi 30. augustil 1988 ning see töötab Linnuse tänaval kunagise Keila mõisa peahoones.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.