Saada vihje
Harjumaa aukodaniku tiitli pälvib Toomas Tõnise (0)
Harju maavanem Ülle Rajasalu tunnustab 22. veebruaril Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul Kernu mõisas Harju maakonna aukodaniku tiitliga Toomas Tõniset.

Toomas Tõnise pälvib Harjumaa aukodaniku tiitli Eesti riigile ja Harju maakonnale osutatud teenete eest spordi arendamisel ja pühendunud panuse eest kohaliku elu edendamisel.

“Toomas Tõnise nimi pole ilmselt võõras kellelegi. Tegemist on mehega, kes on andnud suure panuse nii spordimaastiku arengusse kui ka kohaliku elu edendamisse,” lausus Rajasalu.

Toomas Tõnise juhtis ka Aegviidu ja Anija valla ühinemisprotsessi, mille tulemusena valmis mõlemat valda rahuldav ühinemisleping. Oma töös spordivaldkonnas on ta seadnud olulisele kohale Eesti spordi arendamise ning tuntuks tegemise maailmas, kohaliku spordi korraldamise, spordi infrastruktuuri väljaarendamise ning tervisespordi arendamise, märgiti maavalitsuse pressiteates.

Eelmisel aastal pälvis Harjumaa aukodaniku tiitli poliitik Siim Kallas. Aasta varem sai Harjumaa aukodaniku tiitli helilooja Veljo Tormis.

Aukodaniku tiitli traditsioon pärineb aastast 2009, kui anti välja esimene maakonna aukodaniku tiitel, mille pälvis dirigent Eri Klas. Järgmisel aastal sai aukodaniku tiitli Eesti Vabadusvõitluse muuseumi asutaja ja juht Johannes Tõrs ning 2011. aastal kultuuri- ja ärimees Jaan Manitski. Aasta hiljem pärjati Harjumaa aukodaniku tiitliga Ida- Euroopa suurima mahepõllumajandusettevõtte AS Saidafarm asutajat ja omanikku Juhan Särgavat. 2013. aastal tunnustas Harju maavanem aukodaniku tiitliga kettaheitjat Gerd Kanterit. 2014. aastal pälvis aukodaniku tiitli Andres Põder, kes oli Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop aastatel 2005- 2014.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.