Harjulased teenetemärkidega: armastatud koorijuhid ja tippsportlane (0)
Article title
Valgetähe saav Ene Järvik juhatamas aastal 2017 Kuusalu meeskoori. Toona tähistas kollektiiv 150. sünnipäeva. FOTO: Erakogu

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 114 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Vabariigi president annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Noblessneri valukojas Tallinnas.

Riigipea allkirjastas teenetemärkide otsuse digitaalselt Antarktikas purjelaeva Admiral Bellingshausen pardal. President Kersti Kaljulaid on seal töövisiidil, kus osaleb Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud ekspeditsioonil, mis on pühendatud Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisele.

Teenetemärke saavad ka mitmed tublid ning tegusad harjulased.

Valgetähe III klassi pälvib koos Ott Tänakuga mullu sügisel autoralli maailmameistriks tulnud Martin Järveoja. Spordimees elab Saku vallas. Tänaku teeneid vääristab samuti Valgetähe III klass.

Valgetähe IV klassi saavad koorijuht Heli Jürgenson ning sõja-ajaloolane ning sõjamuuseumi juht Hellar Lill. Mõlemad tegutsevad Viimsi vallas.

Valgetähe V klassi teenetemärgiga vääristatakse dirigent Ene Järviku tegevust. Naine on üle 40 aasta juhatanud Kuusalu meeskoori ning ta on ka tunnustatud pedagoog.

Marina Sidorova, ämmaemand ja kriisiabi korraldaja pälvis Punase Risti IV klassi. Naine töötab ka Kehras. Lisaks saab sama klassi teenetemärgi Aegviidu spordiklubi president ning spordiklubi Kõrve Ring juht Jüri Voodla Anija vallast.

Täisnimekirja vaata: www.president.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.