Spordiaasta parimad on purjetaja ning rattaorienteeruja (0)
Harju sportlased, discount õpetajad ja treenerid tegid mullusest aastast kokkuvõtteid 13. jaanuari õhtul Jüris Rae kultuurikeskuses. Enne autasustamist vaadati Hristo Boytchevi etendust “Fenomen”, milles soolorolli tegi Mait Malmsten.

Mullune aasta oli pühendatud liikumisele ning tervislikele eluviisidele. Spordis oli sündmusterohke aeg: jalgpalli maailmameister on üle 24 aasta Saksamaa ning taliolümpia peeti erakordsel lõunalaiusel ehk Sotšis. Eestlasi paelusid kindlasti naisvehklejate saavutused ning Rasmus Mägi ja Gerd Kanteri EMi hõbedad.

Aasta parima spordiüritusena kuulutas Harjumaa Spordiliidu juhatuse esimees Jüri Paavel välja Jõelähtme rattamaratoni. Sõit toimus mullu juba kaheksandat korda ning peeti Jõelähtme valla metsaradadel ja teedel. Tänu vaheldusrikkale maastikule ja heale korrldusele on see osavõtjate hulgas väga populaarne. Autasu võttis vastu korraldaja Jõelähtme Singlist Meelis Välk.

Tublid korraldajad

Tiitli “Aasta parim kohaliku spordielu edendaja” sai Keila linnavalitsuse nõunik Jaanus Väljamäe. Tema tegevusalad olid ja on laiad. Omal ajal juhendas ta Keilas noori peasapallureid. Nüüd propageerib ja mängib mees disc-golfi. Lisaks rivistas ning korraldas Jaanus Väljamäe mullu üldtantsu ja -laulupeo rongkäiku. Tema tegevust tunnustas aasta tegijana ka Eestimaa Spordiliit Jõud.

Aasta spordisõbraliku õpetaja tiitliga pärjati teisipäeval Aarne Idavain Loksa gümnaasiumist.
Kuusalu perekond Taal on aga aasta sportlikum pere. Neli last – Katre, Karel, Karl ja Kaur – tegelevad vanemate juhtimisel karatega. Nad on mitmesugustelt võistlustelt toonud koju poolsada medalit.

Spordipreemia “Meie teejuht, meie õpetaja” andis üle mullune laureaat Tõnu Meijel. Pärjatu on Harju Ühistranspordikeskuse tegevdirektor Vello Jõgisoo.

Purjetaja ning orienteeruja

Koolide kompleksarvestuse parimatele tuli anda välja koguni kolm karikat. Põhikoolide arvestuses oli võitja Laagri kool. Gümnaasiumide ja keskkoolide seas said esikohad ning karikad võrdsete punktide eest Kuusalu keskkool ja Jüri gümnaasium.

Õhtu oodatumad esikohad ehk parima nais- ja parima meessportlase tunnustuskarikad andis üle maavanem Ülle Rajasalu. Naistest oli nominente 11. Teiste hulgas Johanna Talihärm Kuusalu vallast, Anna Pohlak Saku vallast ning tunamullune parim Anett Kontaveit Viimsist. Neid edestas aga Rae valla purjetaja Ingrid Puusta. MMil ka EMil jäi ta küll 20 piirimaile, kuid see-eest kindlustas Puusta esimese Eesti sportlasena koha järgmisele suveolümpiale.

Meestest oli parimate valimisel 12 nominenti. Nende hulgas Karl-Martin Rummo Viimsist ja Gert Krestinov Sakust. Parimaks valitud Saue spordimehe Lauri Malsroosi tublim saavutus oli mullu jalgrattaorienteerumise MMi teatevõistluse kuldmedal.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.