Harju maavanemana jätkab Ülle Rajasalu (0)
21. detsembril saab täis maavanem Ülle Rajasalu viis aastat kestnud ametiaeg. Kolmapäeval toimunud Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) erakorralisel volikogul esitas siseminister Hanno Pevkur maavanema kandidaadiks taas Ülle Rajasalu.

“Harjumaa on kõigi teiste maakondadega võrreldes eriline – siin kasvab nii elanikkond kui tööstustoodang. Harjumaa on teistele maakondadele paljuski teenäitaja rollis,” kõneles siseminister kolmapäeval omavalitsusjuhtidele. “Seepärast on ka Harjumaa maavanema roll eriline. Mina lähtusin Ülle Rajasalu kandidatuuri taas üles seades kahest ootusest: kas maakonna areng on olnud tasakaalustatud ja kuidas suudetakse kasutusele võtta Euroopa Liidu poolt eraldatud vahendeid. Loomulikult on oluline ka hea läbisaamine omavalitsusjuhtidega. Ülle Rajasalu vastab minu arvates kõigile ootustele. Ka on Harjumaal koostatud väga perspektiivne arengukava,” ütles siseminister.

“Mis saaks aga juhul, kui omavalitsusjuhid maavanemat ei toeta?” küsis HOLi juhatuse esimees Kaupo Rätsepp.
“Sellisel juhul võiksin valitsusele jätta Ülle Rajasalu kandidatuuri esitamata, leida uue,” kinnitas siseminister.

Ülle Rajasalu kõneles Harjumaa arengust rääkides oma visioonist, vähendada pealinna seaduse vastuvõtmisega Tallinna linna kui “riigi riigis” ainuotsustamisõigust oma maksumaksjate raha kulutamisel. “Selleks tuleb ainuvõim detsentraliseerida, suurendada omavalitsuste osa ja tähtust;” kinnitas Rajasalu.

Salajaseks toetushääletuseks jagati omavalitsusjuhtidele välja 33 valimissedelit, hääletuskasti jõudis neist 31, millest kaks oli rikutud. 18 omavalitsusjuhti toetasid Ülle Rajasalu jätkamist, 11 olid vastu. Viis aastat tagasi toetas 23-st kohalolnud omavalitsusjuhist 19 Ülle Rajasalu kandidatuuri, vastu oli neli.
Seega esitab Hanno Pevkur valitsusele kinnitamiseks järgmiseks viieks aastaks maavanema ametikohale taas Ülle Rajasalu kandidatuuri.

Pikemalt reedeses Harju Elus, kus maavanem esitab ka oma nägemuse Harjumaa arengust ja pealinna seadusest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.