Harju KEK rajab 15 miljoniga Valdmäe tööstuspargi (0)
Kinnisvara arendav Harju KEK alustas Saue ja Saku valla piiril asuva Valdmäe tööstuspargi rajamist. Kogu projekti maksumuseks on ligi 15 miljonit eurot ning sügisel alustatakse kommunikatsioonide ehitust.

Tööstuspark asub Saku vallas Tänassilma lähedal, aadressil Valdmäe 3. Detailplaneeringu alusel koosneb tööstuspark kuuest kinnistust. Nende maksimaalne brutopind kokku on 30 600 ruutmeetrit.

Harju KEK ASi müügi- ja turundusjuht Lauri Viileberg ütles Harju Elule, et tegemist on väga värske projektiga. Mai kehtestati detailplaneering. “Hetkel oleme liikunud edasi kommunikatsioonide projekteerimise etappi. Jõuame nende ehitusega alustada tänavu oktoobris või novembris. Sealt liigume järk-järgult edasi hoonete projekteerimise ja ehitusega, ” seletas Viileberg.

Detailplaneeringu alusel jaguneb kogu maa-ala kuueks kinnistuks. Täpsemalt jääb osa alast Saue valda (2 krunti) ja tein, suurem osa Saku valda (4 krunti)

Läbirääkimised käivad

“Oma hea logistilise asukoha ja väljakujunenud infrastruktuuri tõttu sobib Valdmäe tööstuspark logistika, tootmise ja hulgikaubandusega tegelevatele ettevõtetele. Kõik valdkonna ettevõtted on teretulnud,” kinnitas Viileberg. Praegu on juba mitme ettevõttega läbirääkimised käimas.

Harju KEK on tööstuspargi arendaja ning jääb tööstusparki haldama. “Anname tulevased hooned üürile ning jääme haldusteenust pakkuma. Erinevalt paljudest teistest arendajatest ei ole Harju KEKil huvi tulevikus üüriobjekte müüa. Soovime olla üürnikele pikaajaline partner,” lisas mees.

Haldusteenus on tema sõnul korraldatud nii, et üürnik saab keskenduda vaid oma äritegevusele. KEK korraldab kõik muu, alates tehnosüsteemide hooldusest ja lumekoristusest, lõpetades tööstuspargi turundusega.

Hea asukoht

Miks valiti tööstuspargi kohaks just Saue ja Saku valla piiriala? Viileberg seletas, et Tänassilma piirkond on väga hästi arenenud ning kujunenud selgelt tõmbekeskuseks. Seda just logistika ja tootmisega tegelevatele ettevõtetele. “Täna oleme olukorras, kus Valdmäe arendusprojekti lähinaabruses on mõni üksik hoonestamata kinnistu, samuti ületab nõudlus pakkumise olemasolevate lao- ja tootmispindade osas,” lisas ta.

Samal ajal on Harju KEKi Keila Tööstuspargi territooriumil veel vabu arenduskrunte saadaval. Kogu tööstuspargi suurus on 48 hektarit.

Sealsetest viimastest projektidest on oluliseim ASi Glamox HE tootmishoone laiendus. Ehitamine algas 14. juuni. “Hoonet laiendatakse 900 ruutmeetri võrra ning see valmib novembriks. Teistest projektidest Keila Tööstuspargis on täna veel vara rääkida,” ütles Lauri Viileberg.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.