Harju KEK ostis majandusministeeriumi endise hoone (0)

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) müüs majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) endise hoone Tallinna vanalinnas ligi 6,1 miljoni euroga Harju KEK AS-ile.

RKAS-i kommunikatsioonijuht Mariliis Sepper ütles BNS-ile, et Müürivahe 1/Harju 11 asuva kinnistu ostis H11 OÜ, mis kuulub AS-ile Harju KEK.

Harju KEK-i tegevjuht Janek Lehtmets ütles, et tehing viidi alles lõpuni ja konkreetselt ei oska veel vastata, mida ja millal selle hoonega teha. Harju KEK asub Keilas.

RKAS pani MKM-i endise hoone Tallinna vanalinnas Harju tänaval enampakkumisele alghinnaga 4 miljonit eurot. Kokku esitati enampakkumisele kaheksa pakkumist, millest kõrgeima hinna, ligi 6,1 miljonit eurot, pakkus H11 OÜ.

Tallinna vanalinnas aadressil Müürivahe 1/Harju 11 asuva kinnistu pindala on 1976 ruutmeetrit. Hooned on esmaselt kasutusele võetud 1957. aastal ning need asuvad muinsuskaitsealal.

Tallinna linnaplaneerimise amet on seisukohal, et välistatud on juurde- ja pealeehituste lisamine ning uute vintskappide või katuseakende rajamine Harju ja Müürivahe tänava poolsetele katuseosadele.

Hoonete ümberehitamiseks ja restaureerimiseks tuleb ameti muinsuskaitse osakonnas kooskõlastada muinsuskaitse eritingimused.

(BNS/HE) FOTO: Allar Viivik

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.