Haabersti ring: juuli keskel suletakse Ehitajate tee (0)
Enne Haabersti ristmiku ehituse algust, 28. aprillil, avaldas Harju Elu pikema loo, kus teavitasime lugejaid peatselt algavast suurehitusest. Kirjatükk leidis elavat vastukaja, seda jagati aktiivselt ka sotsiaalmeedias. Nüüd uurime, kas suurehitus sujub plaanipäraselt.

Vastused on Tallinna linna kommunaalametilt.

Kas ehitustööd kulgevad plaanipäraselt, kas ollakse töödega graafikus?

Haabersti ringristmiku rekonstrueerimistööd kulgevad plaanipäraselt.

Kas poleks võimalik olnud ehitustöö planeerida mitmes vahetuses, et töö kiiremini lõpetada?

Töid teostatakse kahes vahetuses arvestades tehnoloogilisi võimalusi ning vajadusega anda elanikele võimalus töövälisel ajal puhata ja neid müraga mitte häirida. Üldjuhul teostatakse töid ajavahemikul 7.00–20.00.

Miks algasid samal ajal tööd Vabaõhumuuseumi teel (ja millal need lõpevad), on ju see tee üks võimalikke pääseteid Harku valla elanikele linna?

Vabaõhumuuseumi tee (Paldiski mnt–Vabaõhumuuseumi tee 8) rekonstrueerimistööd oli planeeritud teostada enne Haabersti ristmiku rekonstrueerimistöödega alustamist 2017. aasta sügisel, kuid arvestades aasta lõpus varakult saabunud ebasoodsaid ilmastikutingimusi, ei olnud võimalik ehitustöid teostada, mille tõttu lükkus ehitustöödega alustamine edasi.
Vabaõhumuuseumi tee rekonstrueerimistööde planeerimisel on arvestatud Rocca Al Mare kooli juhtkonna sooviga teostada ehitustöid ajal, mil õppetööd ei toimu ning liikluskoormus Vabaõhumuuseumi teel on selle võrra hõredam. Tööde teostamise lepinguline tähtaeg on 25. august.
Tänavate rekonstrueerimistööde samaaegne teostamine on korraldatud selliselt, et mõlema objektiga seotud ehitusaegsed liikluspiirangud arvestavad teineteisega. Lisaks on korrastatud Pikaliiva tn ümbersõidu võimaldamiseks.

Millal ja kui kauaks suletakse Ehitajate tee?

Ehitajate tee suletakse käesoleva aasta juuli keskpaigas jalakäijate tunneli ehitamiseks. Tunnel peab lepingu kohaselt olema valmis hiljemalt 30.07.2018. Ümbersõit on korraldatud Õismäe tee kaudu.

Esimeses loos väitsite, et kõige hullemad päevad liiklejate jaoks saavad olema suurehituse alguses. Kas nüüd võib öelda, et kõige hullemad päevad Haabersti ringil liiklejate jaoks on lõppenud?

Peale jalakäijate tunnelite ning viadukti valmimist mais 2018 ei toimu enam suuremaid liikluskorralduslikke muudatusi.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.