Haabersti liiklussõlme ehitus seekord edasi ei lükku? (0)
Aprilli keskel avalikustas Tallinna linnavalitsus rekonstrueerimist ootava Haabersti liiklussõlme projekti kavandi. Ehitus peab algama veel käesoleval aastal. Kuid kas ikka algab – on ju selle liiklussõlme rekonstrueerimist varemgi kavandatud?

Uuringute kohaselt on Haabersti ristmik üks tihedama liiklusega ristmikke Eestis, kus kitsukesel ringil liikleb tipptunnil keskmiselt 4500 sõidukit Suurimaks uuenduseks peatselt rekonstrueerimisele tuleval teelõigul on kaherealiselt kulgev viadukt, mis ühendab linnapoolset Paldiski maantee lõiku Keila-poolse Paldiski maantee osaga, ületades praeguse Haabersti ringi teisel tasandil.Viadukti pikkuseks on kavandatud 660 meetrit.

Harju Elu küsimustele vastab Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik.

Kas nii suure rajatisele ehitaja leidmiseks on konkurss juba toimunud?

Ehitustööde teostaja leidmiseks kavandatakse riigihange läbi viia ajavahemikul september-oktoober.

Kas on täpsustunud ehituse alguse aeg?

Ehitustöödega alustatakse käesoleva aasta neljandas kvartalis.

Kas raha (planeeritud 19,6 miljonit eurot) on olemas, kui palju tuleb sellest linnalt, kui palju riigilt, kui palju EL-i tõukefondidest, kas ka linna ümbritsevatel omavalitsustel on mingi osa?

Ehitustööde teostamiseks ette nähtud eelarvelised vahendid jagunevad järgmiselt: 2 947 680 eurot linnaeelarvest ning 16 703 520 eurot välisabi. Tehnovõrgu valdajate kaasfinantseerimise maht täpsustub tööprojekti töömahtude lõplikul koostamisel, mille alusel väheneb linna ja välisrahastuse osakaal.

Kas ehituse lõppemise tähtaeg, 2017. aasta sügis, on endine?

Ehitustööde teostamise lõpptähtaeg ei ole muutunud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.