Esimese Harju Rally võit läks Venemaale (0)
Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, Harju Rally, peeti 23. ja 24. mail. Kahepäevasel võistlusel vahetus pidevalt liider. Lõpuks pani paremuse maksma Venemaa paar Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov, kes edestasid Karl Kruudat-Martin Järveojat kümne sekundiga.

Esimene publikukatse sõideti 23. mail Jüri Tehnopargi territooriumil. 1,94-kilomeetrise katse võit läks jagamisele Timmu Kõrge-Erki Pintsi ja Raul Jeetsi-Andrus Toomi vahel. Kokku oli stardis 79 paari.

Laupäeva esimese kahe katse järel hoidis ralli pressiesindaja Margus Kiiveri sõnul liidrikohta Raul Jeets. Peatselt aga olid liidrid Kruuda-Järveoja. “Liider vahetus taas kuuendal katsel, kui sellele kohale tõusid Kaspar Koitla-Andres Ots. Nad olid ühtlasi ka N4 klassi liidrid,” ütles Kiiver.

Liider vahetus pidevalt

Juba järgmisel katsel oli uus liider, kui järjekordse katsevõiduga võtsid selle positsiooni enda valdusesse Aleksei Lukjanuk-Aleksei Arnautov. Kuigi Kruuda-Järveoja püüdsid neid sellelt kohalt tõugata kuni viimase katseni, osutus see Peugeot ülekuumenenud mootori tõttu väga keeruliseks. “Nad pidid tunnistama Lukjanuk-Arnautovi paremust ja finišis oli esimese ja teise koha vahe 10 sekundit. Lukjanuk-Arnautov olid ühtlasi ka N4 klassi kiireimad. Harju Rally kolmas koht kuulus Timmu Kõrgele-Erki Pintsile,” ütles Margus Kiiver.

Neljandal kohal lõpetasid N4 klassi teised Kaspar-Koitla ja Andres Ots. Üldarvestuse viiendad olid N4 klassi kolmas paar Roland Murakas-Kalle Adler.

Tublid noored

Põnev heitlus oli Kiiveri sõnul kuni 1,6-liitriste esiveoliste autode klassis. Selle esikolmikus olid ka juunioride autoralli meistrivõistluste esimese etapi kolm kiiremat. Klassi liidrikohal olnud Sander Siniorg-Annika Arnek sõitsid kuuendal katsel rajalt välja. “Nii jäi klassivõit kahe meeskonna jagada. Sander Pärn-James Morgan ja Rasmus Uustulnd-Imre Kuusk pidasid kuni finišini kaasahaarava heitluse. Klassivõit selgus viimasel katsel, kus Uustulnd lõhkus rehvi. Lõpuks jäi nende vahe 36,5 sekundi peale, ” vahendas Kiiver.

Kolmas koht selles klassis kuulus meeskonnale Kristen Kelement-Timo Kasesalu.
Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 13.-14. juunil Viru ralliga. Harju Rally täpsemaid tulemusi vaata www.autosport.ee/rallyreg.

TARMO RÜHKA
Harju Rally direktor

Esimene Harju Rally möödus korraldajatele väga positiivselt. Nagu ütles võistluste patroon Harju maavanem Ülle Rajasalu ralli pidulikult lõpetamisel: maakond vajab sellise mastaabiga ja hästi korraldatud autospordisündmust.

Kokku startis rallile 79 meeskonda, mis on Eesti mastaabis väga hea tulemus. Kindlasti oli asju, mida järgmistel aastatel teha paremini ja see on ka noorusliku meeskonna eesmärk. Kindel soov on see, et Harju Rally peab olema ka tulevikus Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.