Enn Karu: Maavanem peabki naine olema (0)
Enn Karu.Enn Karu. 
Valitsus otsustas neljapäeval siseminister Hanno Pevkuri ettepanekul nimetada Ülle Rajasalu teiseks ametiajaks Harju maavanemaks.

Kernu vallavanem Enn Karu (parteitu) kommenteeris Ülle Rajasalu jätkamist Harjumaa maavanemana: “Mina olen võrdõiguslane, pean naistest väga lugu. Samuti Ülle Rajasalust, sellepärast arvan, et valitsus tegi väga õige otsuse. Ülle Rajasalu ei suhtu poliitiliselt küll täiesti erapooletult meie pealinna, aga “riiki riigis” tulebki natuke teistmoodi suhtuda. Tunnen Ülle Rajasalu ka isiklikult päris kaua. Eriti on meelde jäänud maavanema ülesastumised maakaitsepäevadel erinevates paikades. Tema kõnedes on isamaalisust, ajaloolisi meenutusi, aga ka tuleviku tunnetamist. Saab naisena valdavalt meessoost omavalitsusjuhtidega hakkama.”

Rajasalu alustab oma teist ametiaega Harju maavanemana 21. detsembril, tema ametiaeg kestab 2019. aasta 20. detsembrini.

„Valitsus leidis, et Ülle Rajasalu on olnud aktiivne, kaasav ja koostööd väärtustav maavanem, kes suudab edukalt Harjumaa arengu eestvedamist jätkata. Lisaks tegutsemisele maakonna tasandil on tema initsiatiivil suurenenud Harju maavalitsuse osalus rahvusvahelistes projektides ja koostöö Soome Vabariigi Satakunta piirkonnaga,“ ütles siseminister Hanno Pevkur.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu volikogu toetas Ülle Rajasalu nimetamist Harju maavanema ametikohale.

Rajasalu oli aastatel 1999-2004 Pirita linnaosa vanem ja 2004-2005 Tallinna abilinnapea. Aastatel 2005-2007 kuulus Rajasalu riigikokku ning 2007-2009 töötas ta keskkonnaministeeriumis ministri nõunikuna. 2009. aasta juunist kuni 20. detsembrini kuulus Rajasalu riigikokku ning alates 2009. aasta 21. detsembrist on ta Harju maavanem.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.