Ellamaa võidusõidumuuseum avatakse juuli alguses (0)
Pikalt ning vaheaegadega kestnud Turbas asuva Ellamaa elektrijaama kohandamine motomuuseumiks on lõppemas. Tõenäoliselt saavad grupid seda külastada juuni lõpus või juuli alguses.

“Reedel ehk täna saabuvad siseruumidesse piirded. Nende ülespanekuga läheb ka veidi aega. Ehk juuni viimastel päevadel või juuli alguses saavad grupid ettetellimisel muuseumit külastada,” ütles Harju Elule MTÜ Eesti Motospordi Ajalugu eestvedaja Arno Sillat. “Pidulik avamine on planeeritud sügisesse, kui on lubanud tulla ka FIA president Jean Todt,” lisas Sillat.

Kokku on 1923. aastal A. Vladovski projekti järgi valminud Turba/Ellamaa elektrijaamas pinda 5000 ruutmeetrit. Selle sisse jäävad ka laopinnad.

Enamus aastatega kogutud võidusõidutehnikast ja sõidukitest on rahvale vaadata. Kui ERMis on eestvedaja Arno Sillati sõnul väljas alla kümne protsendi kogudest, siis Ellamaal on vastupidi. “Näitame eksponaate vähemalt 3700 ruutmeetril,” lubas mees.

Mootorispordi muuseumid polegi maailmas või kitsamalt Euroopas kuigi igapäevased. Tavaliselt näidatakse võidusõidu lugu automuuseumite alajaotusena. Turbas on näha loomulikult Eesti võidusõidu lugu, eestlaste tegusid Tsaari-Vene ja NSVLi lipu all ning ka naabrite motospordi lugu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.